Wystartowały treningi w boule

Sobota 23 kwietnia zapisze się w historii jako dzień pojawienia się nowej dyscypliny na sportowej mapie miasta. W pierwszym treningu na nowym torze do boule wzięło udział 16 osób.

Niektórzy z uczestników treningu mieli już za sobą kilka prób w innych miastach, dla wielu było to pierwsze zetknięcie z metalowymi kulami i małą, drewnianą "świnką", ale wszyscy dobrze się bawili, uważnie przy tym słuchając podpowiedzi doświadczonych graczy z KS Petanque Oława. Rafał Jasiński, Robert Kozioł i Sebastian Banaszek, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przyjechali na sobotni trening, cierpliwie tłumaczyli kolejnym uczestnikom zasady i zwyczaje panujące na torze podczas meczów i turniejów.

Jak widać było po pierwszych próbach - brzeżanie szybko złapali bakcyla, a niektórzy już zapowiadali, że chętnie utworzyliby klub i wystartowali w zawodach. Choć trening miał charakter zapoznawczy, to nie zabrakło też sportowej rywalizacji, wywołującej oczywiście prawdziwe emocje.

W najbliższą środę od godz. 16.00 zapraszamy na drugi trening, a wkrótce ogłosimy datę pierwszego turnieju w boule!

Przy okazji przy przypominamy: tor jest ogólnodostępny i każdy chętny może z niego korzystać w godzinach otwarcia stadionu (w kwietniu 8.00-20.00, od maja: 8.00-21.00). 

 

Galeria zdjęć