Obiekty Marina Brzeg

Informacje

Po zakończeniu sezonu biuro mariny czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 (tel. 501 154 606)

Marina Brzeg jest jednym z nielicznych tego typu obiektów należących do samorządów na odcinku dolnej i środkowej Odry. Powstała jesienią 2012 roku, z myślą o zapewnieniu dostępu turystycznego do rzeki przepływającej przez miasto. Znajduje się w pobliżu miejskiego Parku Nadodrzańskiego, postmodernistycznej zabudowy przemysłowej Brzegu oraz Muzeum Piastów Śląskich. Przystań składa się z dwóch marin: pasażerskiej-przeznaczonej dla małych turystycznych jednostek oraz kajakowo-jachtowej-przeznaczonej dla małego ruchu turystycznego. Marina stanowi też punkt widokowy, bowiem jeden z pomostów został zaprojektowany jako element architektury widokowej.

Marina jest miejscem wodnej turystyki, ale i również obiektem, w oparciu o który odbywają się liczne festyny rekreacyjne. Latem, pomiędzy czerwcem a wrześniem organizowane są regularne rejsy rzeczne pomiędzy Brzegiem, a Oławą.

Na przystani działa również wypożyczalnia kajaków, a Marina organizuje również spływy i zawody kajakowe.

Zapraszamy do skorzystania z przystani rzecznej, wypożyczalni kajaków i letnich rejsów. Warto wpisać sobie brzeską marinę do mapy miejsc, które trzeba odwiedzić podczas wypraw turystycznych.

Regulamin Mariny Brzeg

Regulamin Wypożyczalni Kajaków

Marina Brzeg
Czytaj