Sobota z kajakami na Korfantego i boule na stadionie

Jeśli nie macie planów na sobotę 23 kwietnia, to zachęcamy do rekreacji. Mamy dla brzeżan dwie propozycje i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z obu.

Rano, czyli od godziny 10.00 zapraszamy na staw przy ul. Korfantego, gdzie po raz kolejny udostępnimy wszystkim chętnym kajaki. Pływanie po spokojnej toni akwenu jest bardzo popularne, szczególnie wśród początkujących, ale tym razem przyjemne można połączyć z pożytecznym. Ponieważ w piątek przypada Dzień Ziemi, więc w sobotę z tej okazji oprócz pływania będzie można również pomóc w sprzątaniu zbiornika i jego brzegów.
Każdy, kto będzie chciał wypożyczyć kajak, dostanie od nas również worek i specjalny chwytak do wyławiana śmieci. Naszą akcję wesprą oczywiście ratownicy wodni oraz Stowarzyszenie Razem dla Powiatu. Zapraszamy od godz. 10.00 do 14.00.

Po obiadowej przerwie zachęcamy z kolei do przyjścia na stadion miejski i poznania nowej w Brzegu atrakcji, jaką jest tor do boule. Ta pochodząca z Francji gra ma w Polsce coraz więcej zwolenników i liczymy, że również w naszym mieście znajdą się pasjonaci metalowych kul.
Specjalny tor powstał pomiędzy boiskiem piłkarskim ze sztuczną trawą a placem do street workoutu. Wejście na na trening w dniu 23 kwietnia od strony ul. Kusocińskiego - boczną bramą.
W zajęciach pomogą nam przedstawiciele KS Petanque Oława, którzy podzielą się swoim doświadczeniem. Trening w boule jest otwarty i zapraszamy wszystkich chętnych od godz. 15.00 do 18.00.