Posprzątaliśmy akwen na Korfantego

Około 70 osób wzięło udział w sobotniej akcji sprzątania akwenu przy ul. Korfantego. Okazją do wspólnego działania był przypadający 22 kwietnia Dzień Ziemi, ale tym razem oprócz satysfakcji ze społecznej pracy brzeżanie mieli też przyjemność z możliwości pływania po stawie.

To była już czwarta nasza akcja z cyklu "Kajaki na Korfantego" i pierwsza, którą połączyliśmy ze sprzątaniem. Każdy wypożyczający kajak był zaopatrzony w rękawice, worek i specjalne chwytaki do wyławiana odpadów z wody i wszyscy wracali z wodnej przejażdżki workami wypełnionymi puszkami, butelkami i innymi śladami niechlubnej działalności człowieka. 

Część uczestników akcji ruszyła też na ścieżkę wokół akwenu, sprzątając brzegi zbiornika. 

Wydarzenie było inicjatywą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do której ochoczo włączyli się ratownicy wodni, społecznicy ze Stowarzyszenia Razem dla Powiatu Brzeskiego oraz wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Za udzielone wsparcie dziękujemy również Zakładowi Higieny Komunalnej w Brzegu.

A już 7 maja zapraszamy na kolejną akcję - "Czysta Odra". Tym razem będziemy sprzątali tereny nad naszą rzeką i będzie to brzeski wkład w ogólnopolską akcję, prowadzoną na całej długości Odry. Szczegóły już wkrótce.

Galeria zdjęć