Akcja Czysta Odra w Brzegu - zapraszamy 7 maja

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza zaprasza wszystkich brzeżan do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji Czysta Odra. W Brzegu wielkie sprzątanie rzeki i jej nabrzeży będzie prowadzone w sobotę 7 maja, od godziny 8.00 do 12.00.

Tego dnia będziemy czekać na chętnych na Marinie (plac Drzewny) z rękawicami i workami. Sprzątanie będzie się odbywać zarówno na brzegach rzeki, jak i z kajaków i łodzi, a chętni do pływania otrzymają specjalne chwytaki do wyławiania butelek czy puszek. Nad bezpieczeństwem na wodzie będą czekali niezawodni ratownicy (członkowie WOPR).

Akcja Czysta Odra to ogólnopolskie wydarzenie, dodatkowo obejmujące swoim zasięgiem czeskie i niemieckie fragmenty rzeki, które będzie się odbywać na całej długości Odry od 29 kwietnia do 8 maja.
W naszym mieście w jego organizację włączyła się Gmina Brzeg, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, Ratownicy Brzeg, Stowarzyszenie Razem dla Powiatu Brzeskiego, Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej i Zakład Higieny Komunalnej. To jednak przede wszystkim akcja wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu estetyka i bezpieczeństwo naszego miasta.

Szczegóły i bieżące informacje w wydarzeniu na facebooku: Czysta Odra w Brzegu.

Galeria zdjęć