Oldboje Brzeg i goście z Wielkopolski pierwszymi zwycięzcami Wakacjady

W niedzielę zainaugurowaliśmy Brzeską Wakacjadę 2020. Do turnieju piłkarskiego przystąpiło sześć zespołów, a do siatkarskiego - osiem par.

Emocje do ostatnich sekund

Futboliści grali systemem każdy z każdym i o zwycięstwie decydował przedostatni mecz turnieju, w którym zagrały zespoły z kompletem zwycięstw - Oldboje Brzeg i Szpej-Sport. Ci ostatni prowadzili 2:1, gdy tuż przed końcowym gwizdkiem trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego zaliczył Marcin Nowacki. Gol dał Oldbojom remis w meczu i jednocześnie wygraną - dzięki lepszej różnicy goli - w całym turnieju.

Tabela I turnieju:

1. Oldboje Brzeg 13 pkt 24:6 (Marcin Raczkowski - Patryk Bojko, Bartosz Chlasta, Grzegorz Kowal, Marcin Łobodziec, Marcin Nowacki, Krzysztof Pawlik, Krzysztof Tesarowicz, Dariusz Waryga, Adam Pankiewicz) 2. Szpej-Sport 13 pkt 16:5 3. Gaba Głos Powiatu 9 pkt  14:8 4. Wojciobus Beer Team 6 pkt 10:10 5. Zryw Szydłowice 3 pkt 9:13 6. Gąsiu Team 0 pkt 2:33

Kolejny turniej w niedzielę 12 lipca od godz. 10. Zgłoszenia do piątku 10 lipca - do godz. 12.00 (e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Obronili trzy piłki meczowe i wygrali

W turnieju siatkarskim rywalizowało 8 par, a do finału awansowali debiutujący w naszym cyklu goście z Wrocławia oraz Grabowa nad Prosną (powiat ostrzeszowski).

Rywalizacja o I miejsce była niezwykle wyrównana, ale w końcówce przewagę osiągnęła wrocławska para Jakub Gajewski/Klaudiusz Lubczyński , która wyszła na prowadzenie 20:17. Rywale z Wielkopolski  - Sebastian Balcerek i Mateusz Dołgan obronili jednak trzy meczbole, a potem przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Ten zwrot akcji był imponujący, ale i tak największy powrót do gry zanotowała inna para. Brzeżanie Michał Bober i Wojciech Krawców w ćwierćfinałowym pojedynku przegrywali 14:20 z Dawidem Gużdą i Łukaszem Michalskim, ale obronili aż sześć piłek meczowych i wygrali 22:20!

W meczu o trzecie miejsce nie zdołali sprawić kolejnej niespodzianki i przegrali z najlepszą brzeską parą: Wiktorem Czerepem i Dariuszem Kałuzińskim.

Kolejność I turnieju: 1. Sebastian Balcerek, Mateusz Dołgan (Grabów nad Prosną) 2. Jakub Gajewski, Klaudiusz Lubczyński (Wrocław) 3. Wiktor Czerep, Dariusz Kałuziński (Brzeg) 4. Michał Bober, Wojciech Krawców (Brzeg) 5.-6. Dawid Gużda, Łukasz Michalski (Brzeg) Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski (Wrocław) 7.-8. Jacek Kuziemski, Michał Lenkiewicz (Brzeg) Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski (Brzeg)

Kolejny turniej w niedzielę 12 lipca od godz. 15. Zgłoszenia do piątku 10 lipca - do godz. 12.00 (e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).