Nowy zwycięzca, w klasyfikacji bez zmian

W kwietniowym turnieju Piastowski Topspin, w którym rywalizują amatorzy tenisa stołowego, zwyciężył Zbigniew Sobków ze Strzelina. W finale pokonał 3:0 Ewarysta Zasadzińskiego. To był pierwszy tegoroczny start zwycięzcy, dlatego w klasyfikacji generalnej zajmuje odległe miejsce. Liderem jest Ewaryst Zasadziński.

Trzecie miejsce w ostatnim turnieju zajął Mariusz Centner z Żernik Wrocławskich, który jest wiceliderem cyklu. Na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej jest Radosław Machoń z Opola, któremu w awansie na tą pozycję nie przeszkodziło odległe, 18. miejsce. Najlepszym z brzeżan w kwietniowym turnieju był Grzegorz Omelan, który zajął 5. miejsce i jest 7. w „generalce”. Tam z kolei najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Brzegu jest Jacek Matuszewski, który jest 4., a teraz był na 10. miejscu.

Piąty turniej zostanie rozegrany 6 maja o godzinie 9.00, w hali sportowej PSP nr 3 w Brzegu przy ul. Powstańców Śląskich.

Finał: Zbigniew Sobków - Ewaryst Zasadziński 3:0 (11:6; 11:7; 11:5)

Klasyfikacja IV turnieju 1. Zbigniew Sobków - Strzelin 2. Ewaryst Zasadziński - Wrocław 3. Mariusz Centner - Żerniki Wrocławskie 4. Krzysztof Jaszkowic - Kąty Opolskie 5. Grzegorz Omelan - Brzeg 6. Marcin Kolman - Niemodlin 7. Robert Wateha - Brzeg 8. Piotr Gumuliński - Opole 9. Krystian Bega - Zdzieszowice 10. Jacek Matuszewski - Brzeg Startowało 40 zawodników.

Klasyfikacja po IV turnieju 1. Ewaryst Zasadziński 259 pkt. 2. Mariusz Centner 237 3. Radosław Machoń 202 4. Jacek Matuszewski 189 5. Jan Izydorczyk 186 6. Robert Wateha 185 7. Grzegorz Omelan 176 8. Szczepan Mały 170 9. Andrzej Andrzejewski 161 10. Ireneusz Kędra 129 Sklasyfikowano 60 zawodników.

[gallery ids="12490,12491,12492,12493,12494" columns="3" link="file" size="box400"]