1 Pułk Saperów znów na tronie

W minioną niedzielę zakończył się 8. sezon Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Po trzech latach przerwy najlepszy okazał się 1 Pułk Saperów, dla którego to był czwarty triumf w tych rozgrywkach. W dwumeczu finałowym Saperzy okazali się lepsi od Amigos, wygrywając oba mecze po 3:0. Trzecie miejsce zajęła Herbaciarnia Brzeg, która po porażce w pierwszym meczu z The Roosters 1:2, w rewanżu wygrała 2:0. Koguty po pierwszym meczu o trzecie miejsce były w dobrej sytuacji i w rewanżu długo toczyły wyrównaną walkę z Herbaciarnią, jednak Ci drudzy od stanu 18:17 zanotowali bardzo dobrą serię i wygrali pierwszego seta 25:18. The Roosters, aby zachować szansę na wygranie rywalizacji, musieli wygrać drugą partię i znów długo walczyły, bowiem w końcówce było nawet 22:22, ale trzy ostatnie punkty należały do rywali. Set zakończył się wynikiem 25:22, a cały mecz 2:0 dla Herbaciarni. W finale, po wygranej 3:0 w pierwszym meczu 1 Pułk Saperów był zdecydowanym faworytem. Pierwszy set zakończył się ich wygraną 25:10, co oznaczało że mistrzostwo mają już zapewnione, w drugim Amigos przez chwilę zagrozili faworytom (prowadzili 7:6), ale ostatecznie zakończyło się na 25:14. Trzecia partia to 25:13 dla Saperów i pewna wygrana 3:0.

O 3. miejsce – rewanż Herbaciarnia Brzeg – The Roosters 2:0 (pierwszy mecz 1:2)

Finał – rewanż 1 Pułk Saperów – Amigos 3:0 (pierwszy mecz 3:0)

Gracz kolejki: Wojciech Raburski (1 Pułk) Szóstka kolejki: Wiktor Czerep (Herbaciarnia), Dariusz Kałuziński (Herbaciarnia), Wojciech Raburski (1 Pułk), Andrzej Orłowski (1 Pułk), Igor Grabowski (1 Pułk), Jerzy Kaczmarek (1 Pułk), Patrycja Zok (1 Pułk) – libero

Najlepiej punktujący 1. Andrzej Orłowski (1 Pułk) 112 2. Wiktor Czerep (Herbaciarnia) 83 3. Paweł Ciąpała (1 Pułk) 74

Klasyfikacja na zawodnika sezonu 20 – Andrzej Orłowski (1 Pułk) 14 - Wojciech Raburski (1 Pułk) 9 - Wiktor Czerep (Herbaciarnia), Bartosz Mazepa (Amigos) 8 - Jerzy Kaczmarek (1 Pułk) 6 - Paweł Ciąpała (1 Pułk), Marcin Górecki (The Roosters), Łukasz Stawierski (Herbaciarnia), Patrycja Zok (1 Pułk) 5 - Robert Banasiuk (Herbaciarnia), Igor Grabowski (1 Pułk), Robert Kowalik (Amigos) 4 - Dariusz Kałuziński (Herbaciarnia), Andrzej Pyżalski (Amigos) 3 - Paweł Kaczmarek (1 Pułk), Michał Malinowski (The Roosters), Arnold Mianowany (Amigos) 2 – Michał Bober (Herbaciarnia), Krzysztof Dworzycki (1 Pułk), Andrzej Furmanek (1 Pułk), Radosław Majerczyk (The Roosters), Bartosz Pyznar (1 Pułk), Janusz Szmuc (The Roosters) 1 - Łukasz Błoch (Amigos), Maciej Górecki (The Roosters), Marek Hnat (Amigos), Przemysław Kiełtyka (Herbaciarnia), Mateusz Mochniak (Herbaciarnia), Piotr Tworowski (The Roosters), Tomasz Załęski (Amigos)

Końcowa kolejność sezonu 1. 1 Pułk Saperów 2. Amigos 3. Herbaciarnia Brzeg 4. The Roosters

Puchar Fair Play: Herbaciarnia Brzeg Najlepszy zawodnik sezonu: Andrzej Orłowski (1 Pułk) Najlepsza szóstka sezonu: Andrzej Orłowski (1 Pułk), Wojciech Raburski (1 Pułk), Bartosz Mazepa (Amigos), Wiktor Czerep (Herbaciarnia), Marcin Górecki (The Roosters), Jerzy Kaczmarek (1 Pułk), Patrycja Zok (1 Pułk) – libero Dżentelmen sezonu: Maciej Górecki (The Roosters) Debiutant sezonu: Łukasz Błoch (Amigos) Najwięcej punktów: Andrzej Orłowski (1 Pułk) – 112 Najwięcej punktów z ataku: Andrzej Orłowski (1 Pułk) – 90 Najwięcej punktów z zagrywki: Łukasz Stawierski (Herbaciarnia) – 12 Najwięcej punktów blokiem: Igor Grabowski (1 Pułk) – 23 Najlepszy zawodnik finałów: Wojciech Raburski (1 Pułk)