Koszykarze i siatkarze po rekordowo długim sezonie

Drużyny Allblack i Mocne Granie wygrały amatorskie rozgrywki w koszykówkę i siatkówkę organizowane przez MOSiR Brzeg.
Tegoroczny sezon Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki (BALS) i Brzeskiej Ligi Koszykówki (BLK) storpedowała epidemia, która sprawiła, że zawodnicy mieli półroczną przerwę. Na szczęście wszystkie zespoły wróciły pod koniec maja do rywalizacji i w błyskawicznym tempie dokończyły sezon.

W BLK po raz 13. zwyciężył Allblack, czyli drużyna kojarzona z Tomaszem Pieszyńskim (po raz ósmy został graczem sezonu), Krzysztofem Pachołkiem i Marcinek Kucharskim. Swój udział w mistrzostwie mieli również: Monika i Ryszard Dzwonkowie, Mariusz Gnatowicz, Maciej Stępień, Marek Szupieńko i Robert Dzikiewicz.
W decydującym meczu obrońcy tytułu pokonali 60:45 Grabarzy, dla których był to powrót do finału po czterech latach przerwy.
Końcowa kolejność:
1. Allblack
2. Grabarze
3. Zespół Sportowy im. Arka Fedorowicza
4. Blue Chips
5. Chłopaki z Baraków

W BALS przez cały sezon dominowało Mocne Granie, złożone z siatkarzy z powiatu oławskiego. W rundzie zasadniczej występujący drugi sezon w lidze dolnośląski zespół stracił tylko dwa sety, a w finale pokonał 3:0 Podnośniki Michalski, rewanżując się im za porażki w zeszłorocznych finałach.
Najlepszym zawodnikiem sezonu został Jakub Pasierbowicz (Mocne Granie).
1. Mocne Granie
2. Podnośniki Michalski
3. The Roosters
4. Komfort Brzeg
5. UKS I LO Brzeg
Organizatorzy składają podziękowania za sportową rywalizację wszystkim uczestnikom oraz sędziom i statystykom zaangażowanym w prowadzenie rozgrywek.