Sprawdź się na kajakach - ruszamy z nowym wyzwaniem

Od powstania Mariny Brzeg zapraszamy miłośników kajaków na zawody dwójek, podczas których osady rywalizują na różnych trasach wyznaczonych na Odrze. W tym sezonie zawody planujemy na 31 lipca i 28 sierpnia, ale już od najbliżej soboty każdy chętny może wziąć udział w całkiem nowym wyzwaniu.

Podczas "Kajakowego Wyzwania", bo tak zwaliśmy nasz challenge, obowiązują dwie podstawowe zasady: my za pomocą bojek wyznaczyliśmy trasę na Odrze , a Wy wybieracie sobie termin, kiedy chcecie się z nią zmierzyć.

Zapraszamy na marinę codziennie w godzinach 11.00-19.00. Wystarczy wypożyczyć kajak, zgłosić pracownikowi przystani chęć startu i ruszyć na trasę. My zmierzymy czas i umieścimy go w tabeli wyników. Oczywiście możecie powtarzać swoje próby dowolną liczbę razy - jedynym ograniczeniem jest tylko termin zakończenia rywalizacji -  wyniki będziemy notować do 27 sierpnia włącznie. 
UWAGA: w okresie letnim mogą zdarzyć się sytuacje, że wysoki stan Odry albo warunki pogodowe uniemożliwią korzystanie z kajaków i wówczas rywalizacja może być czasowo wstrzymana. Dlatego radzimy: próbujcie już teraz, nie czekajcie na ostatnią chwilę.

Obowiązują następujące kategorie (bez względu na wiek): dwójki męskie, dwójki żeńskie, dwójki mieszane, jedynki żeńskie i jedynki męskie. Jedna osoba w danej kategorii może uczestniczyć tylko w jednej osadzie, tzn. jeśli np. Adam popłynął w parze z Romanem, to żaden z nich nie może wystartować w parze z Witkiem. Ale każdy z panów może wystartować również w jedynce lub w kategorii mieszanej.

Rywalizacja ma charakter rekreacyjny - każdy uczestnik wypożycza i korzysta z kajaków na własną odpowiedzialność, zgodnie z obowiązującym Regulaminem Wypożyczalni Kajaków Mariny Brzeg dostępnym na przystani. Pierwsza godzina korzystania z kajaków jest bezpłatna, druga i kolejne kosztują 10 zł.

Regulamin zawodów do pobrania tutaj.

Zawody na Odrze, rekreacja na Korfantego

Kajakowe Wyzwanie to tylko jedna z wodnych atrakcji tego lata. 31 lipca zapraszamy wszystkich chętnych na zawody z cyklu "Kajaki na Marinie" rozgrywane w ramach Brzeskiej Wakacjady 2021. Tym razem będzie to już III Kajakowa Ósemka, czyli wyścigi, w trakcie których najtrudniejsza technicznie część trasy ma kształt "ósemki". Zgłoszenia będą przyjmowane e-mailem pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tym roku w Kajakowej Ósemce będą obowiązywały trzy kategorie: męska jedynka, żeńska jedynka i dwójki mieszane. A po zawodach będziemy mieli dodatkową atrakcję: chętni będą mogli spróbować sił na smoczych łodziach!

Z kolei 28 sierpnia zapraszamy na wodny piknik, gdzie podsumujemy sezon , uhonorujemy uczestników Kajakowego Wyzwania oraz zawodów pod nazwą Ergowiosła - Halowy Rekord Brzegu.

A jeśli komuś mało kajaków i lubi spokojną wodę, bez nurtu, to 1 i 29 sierpnia zapraszamy na ośrodek letni przy ul. Korfantego. Popularność, jaką cieszyły się tam kajaki podczas ostatniego pikniku rodzinnego, sprawiła, że ponownie umożliwimy pływanie po stawie. Kajaki będą dostępne (bezpłatnie) od godz. 11 do 15. Wkrótce więcej informacji.

Galeria zdjęć