Poznaliśmy finalistów wakacyjnych rozgrywek w piłkę nożną i siatkówkę

Wędzarnia Owczary, Agencja Reklamy Gaba, LagaNoMore i Szpej Sport to drużyny, które zakwalifikowały się do Final Four Brzeskiej Letniej Ligi Piłkarskiej. O krok od awansu był FC Olimpijski, ale w decydującym spotkaniu przegrał z Oldbojami Brzeg i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Trzeci turniej BLLP zgromadził na starcie sześć zespołów, które zagrały systemem "każdy z każdym". Faworytem od początku byli występujący w bardzo silnym składzie Oldboje Brzeg (m.in. z Marcinem Nowackim, Pawłem Boczarskim, Piotrem Józefkiewiczem i Łukaszem Bonarem) i potwierdzili to na boisku. Wprawdzie w pierwszym meczu natrafili na silny opór Zawodowych Amatorów, którzy dzięki świetnej postawie na bramce Wojciecha Janczyka nie dali sobie strzelić gola, ale w kolejnych pojedynkach Oldboje odnosili już pewne zwycięstwa.

W ostatnim meczu spotkali się z FC Olimpijski, któremu tylko turniejowa wygrana dawała awans do Final Four rozgrywek. Oldboje szybko jednak objęli prowadzenie 3:0 i w ten sposób utorowali awans do finałów nieobecnemu na trzecim turnieju Szpej Sportowi. Sami nie mogli awansować do czołowej czwórki, bo w tym sezonie był to ich pierwszy występ w BLLP.

Wyniki: Zawodowi Amatorzy - Wędzarnia Owczary 2:2, LagaNoMore - FC Olimpijski 0:0, Zawodowi - Oldboje Brzeg 0:0, Agencja Reklamy Gaba - LagaNoMore 0:2, Wędzarnia - Gaba 1:0, LagaNoMore - Oldboje 0:6, Gaba - FC Olimpijski 0:0, Wędzarnia - Oldboje 1:6, LagaNoMore - Zawodowi - 1:2, Wędzarnia - FC Olimpijski 1:8, FC Olimpijski - Zawodowi 3:2, Gaba - Oldboje 0:3, Wędzarnia - LagaNoMore - 1:4, Gaba - Zawodowi 1:0, FC Olimpijski - Oldboje 2:4
1. Oldboje Brzeg 13 19:3
(Grzegorz Wierzba - Paweł Boczarski, Łukasz Bonar, Piotr Józefkiewicz, Marcin Łobodziec, Marcin Nowacki, Krzysztof Tesarowicz, Dariusz Waryga)
2. FC Olimpijski 8 13:7
3. LagaNoMore 7 7:9
4. Zawodowi Amatorzy 5 6:7
5.  Wędzarnia Owczary 4 6:16
6. Agencja Reklamy Gaba 4 1:6

Kolejność po trzech turniejach BLLP:
1. Wędzarnia Owczary 64 pkt. 
2. Agencja Reklamy Gaba 60
3. LagaNoMore 58
4. Szpej Sport 48
5. FC Olimpijski 45
6. Zawodowi Amatorzy 32
7. Oldboje 30
8. FC Kulig 18

Final Four rozegrany zostanie 25 lipca (początek o godz. 10.00). W półfinałach zmierzą się: Wędzarnia ze Szpej Sportem i Gaba z LagąNoMore. W finałach mogą wziąć udział zawodnicy, którzy wystąpili w co najmniej jednym turnieju eliminacyjnym.

Turniej Beach BALS odwołany
W niedzielę 18 lipca miał się również odbyć trzeci turniej siatkówki plażowej z cyklu Beach BALS, ale ze względu na zbyt małą liczbę chętnych zawody nie doszły do skutku. W ten sposób utrzymana została klasyfikacja końcowa obowiązująca po dwóch turniejach. 

1. Dawid Kordysz, Adam Walczak, Kamil Waliszewski 51 pkt.
2. Wiktor Czerep, Dariusz Kałuziński 42
3. Wojciech Krawców, Michał Bober, Piotr Pączek 30 (2 turnieje)
4. Patryk Rzepczyk, Marek Turski 30 (1 turniej)
5. Michał Passon, Łukasz Swinarski 24
6. Michał Borgulat, Klaudiusz Lubczyński 21
7. Jakub Kamiński, Piotr Piechota 16
8. Radosław Cinkowski, Mateusz Mochniak, 14
9. Marcin Dziwura, Tomasz Toporowski, 12
10. Jakub Dobrowolski, Adrian Guzewicz 10

UWAGA: obowiązują zgłoszenia do turnieju Final Four, a wystąpią w nim cztery zespoły spośród zgłoszonych, które zajmowały najwyższe miejsca. Turniej odbędzie się 25 lipca (start o godz. 15.00).