Odnajdź wiosnę w naszym parku - zapraszamy 19-21 marca

Znasz Park Wolności? Wiesz gdzie jest plac zabaw, świątynia dumania nad stawem, Górka Jerzego i polana z wielkim dębem? Lubisz spacery alejkami i ścieżkami? To będzie wyzwanie w sam raz dla Ciebie i Twojej rodziny.

Z okazji pierwszego weekendu wiosny – 19-21 marca - zapraszamy do Parku Wolności im. Juliusa Peppela, gdzie na wszystkich chętnych czeka sprawdzian orientacji w terenie.

Każdy uczestnik naszej zabawy otrzyma mapkę i jego zadaniem będzie odnaleźć co najmniej 8 z 15 słupków umiejscowionych w różnych częściach parku.

Na każdym słupku znajduje się perforator (przypominający zszywacz), którym na otrzymanej mapie trzeba przedziurkować kratkę z odpowiednim numerem.

To nie są zawody sportowe – tu nie liczy się czas, nie trzeba biegać ani wyprzedzać rywali. Uczestnicy zabawy otrzymają od nas pamiątkowe gadżety, a wylosowani szczęśliwcy również turystyczne nagrody. Żeby zwiększyć szanse na nagrodę, warto też będzie wypełnić prosty quiz, który zainteresowani uczestnicy otrzymają wraz z mapką (nie zapomnijcie o długopisach!).

Zachęcamy do startu pojedynczo, w parach lub całymi rodzinami, trasę można pokonywać spacerem, truchtem albo biegiem, na rowerach,  z psem, prowadząc wózek dziecięcy (choć czasem trzeba będzie pójść ziemną alejką) lub w inny wybrany sposób.

Poniżej krótki film instruktażowy zrealizowany przez Aglomerację Wrocławską oraz Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej, który może ułatwić korzystanie z mapy i odnajdywanie punktów.

https://youtu.be/VXRTk_ZWhxI

Zgodnie z przepisami w parku nie trzeba nosić maseczek, ale pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, dystansie społecznym i unikaniu skupisk ludzkich.

Podstawowe zasady zabawy:

- start o wybranej porze w dniach: 19, 20 lub 21 marca, w godzinach 9.00 – 18.00

- miejsce startu: Stadion Miejski w Brzegu, stanowisko przy bramie od strony ul. Kusocińskiego (na dużym parkingu)

- cel: odnalezienie co najmniej 8 z 15 punktów i „odbicie” ich perforatorem na mapie,

- termin oddania mapki z zaznaczonym punktami: 19, 20 lub 21 marca w godzinach 9.00 – 19.00

- uczestnicy: wszyscy chętni, którzy zgłoszą się na start (osoby, które w dniu startu nie mają ukończonych 16 lat, mogą uczestniczyć w zabawie pod opieką osób dorosłych),

- odebranie mapki i potwierdzenie tego podpisem jest równoznaczne z akceptacją regulaminu, który jest poniżej oraz będzie dostępny również na starcie.

 

REGULAMIN IMPREZY

POD NAZWĄ

ODNAJDŹ WIOSNĘ W NASZYM PARKU

1. ORGANIZATOR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, ul. Sportowa 1, 49-304 Brzeg przy współpracy Aglomeracji Wrocławskiej oraz Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej we Wrocławiu.

2. CEL IMPREZY

„Odnajdź wiosnę w naszym parku” jest wydarzeniem o charakterze rekreacyjnym, promującym zdrowy tryb życia oraz wszelkie formy aktywności ruchowej.

3. TERMIN

19-21 marca 2021 r.

4. MIEJSCE

Park Wolności im. Juliusa Peppela w Brzegu.

5. UCZESTNICY

Uczestnikami mogą być wszyscy chętni, którzy w dniu wykonywania zadania mają ukończone 16 lat. Osoby, które nie ukończyły 16 lat mogą uczestniczyć w wykonywaniu zadania pod opieką osób dorosłych. Uczestnictwo jest bezpłatne. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wszelkich obostrzeń epidemiologicznych, w tym zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku noszenia maseczki w miejscach i sytuacjach, w których jest ona obowiązkowa. Organizatorzy zapewniają możliwość dezynfekcji rąk w punkcie organizacyjnym.

6. PRZEBIEG

Uczestnicy mają za zadanie odnaleźć punkty kontrolne w parku i potwierdzić realizację zadania na otrzymanej mapie. Zadanie można realizować pojedynczo, parami lub w grupach (z zachowaniem zasad i obostrzeń epidemiologicznych). Realizację zadania można rozłożyć na 1, 2 lub 3 dni. Organizator nie wyznacza trasy ani kolejności odnajdowania punktów kontrolnych.

Zadanie jest realizowane w trzech etapach:

a) stawienie się w punkcie organizacyjnym, który zlokalizowany jest przy wejściu na Stadion Miejski przy ul. Kusocińskiego (wejście od strony parkingu), odebranie mapy i podanie numeru telefonu uczestnika;

b) realizacja zadania poprzez odnalezienie co najmniej 8 z 15 istniejących punktów do orientacji terenowej umiejscowionych w Parku Wolności i zaznaczenie obecności na punkcie poprzez odbicie znaku perforatorem na mapie; wybór trasy, punktów i sposobu poruszania się po parku należy do uczestnika – z zastrzeżeniem, że należy przestrzegać wszelkich przepisów, w tym drogowych, epidemiologicznych i ochrony środowiska;

c) dostarczenie mapy z zaznaczonymi punktami do punktu organizacyjnego.

Punkt organizacyjny jest czynny od 19, 20 i 21 marca w godz. 9.00 - 19.00, z zastrzeżeniem, że rejestracja uczestników i wydawanie map kończą się 21 marca o godz. 18.00.

UWAGA: Perforatory na punktach kontrolnych są zinwentaryzowane i będą ponownie sprawdzone przed rozpoczęcie imprezy, ale w przypadku braku lub uszkodzenia perforatora, organizator dopuszcza możliwość dostarczenia potwierdzenia obecności za pomocą fotografii, na której uczestnik znajduje się na punkcie kontrolnym (wykonanej w taki sposób, aby był widoczny numer punktu kontrolnego).

7. NAGRODY

Wśród uczestników, którzy wykonali zadanie losowane będą pamiątkowe nagrody rzeczowe w liczbie zależnej od liczby uczestników imprezy. Dodatkowym elementem jest quiz wiedzy o Parku Wolności, który każdy z uczestników może wypełnić w celu zwiększenia szansy na wylosowanie nagrody. Quiz w formie papierowej można odebrać wraz z mapą na starcie i oddać wraz z mapą po wykonaniu zadania.

8. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora.

Każdy uczestnik odbierając mapę zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu, który jest dostępny na stronie www.mosir.brzeg.pl oraz w punkcie organizacyjnym imprezy.

Regulamin opracował Jarosław Staśkiewicz www.mosir.brzeg.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 513 791 044