Marsz na orientację był strzałem w dziesiątkę

Ani śnieg, ani deszcz, ani zimno nie przeszkadzały brzeżanom w zabawie w Parku Wolności. Ponad 130 osób wzięło udział w akcji “Odnajdź wiosnę w naszym parku” i zdecydowana większość zawodników doskonale poradziła sobie z zadaniem.

Zabawa była rodzajem biegu na orientację w ulgowej wersji – bez mierzenia czasu i wyznaczonej trasy. Wystarczyło odebrać mapę, odnaleźć co najmniej połowę z 15 punktów orientacyjnych i oddać mapę w punkcie organizacyjnym. Brzeżanie podeszli do tego wyzwania bardzo ambitnie i na 74 wydane mapy otrzymaliśmy 61, a jakby tego było mało, ponad 95 procent startujących odnalazła wszystkie słupki z perforatorami!

Po zakończeniu zabawy docierały do nas tylko pozytywne sygnały, które brzmiały bardzo podobnie: Chcemy więcej takich akcji!

Ostatnim akcentem imprezy było losowanie nagród. Zestawy pamiątek otrzyma 20 osób, które powiadomiliśmy już wiadomościami telefonicznymi. Dla porządku dodajmy, że nagrody otrzymają uczestnicy z następującymi numerami map:  9, 12, 14, 18, 19, 20, 22, 27, 28, 33, 34, 42, 43, 48, 53, 58, 65, 71, 72, 74.

A tutaj prezentujemy zdjęcia z naszej akcji: galeria.

Przypomnijmy: “Odnajdź wiosnę w naszym parku” zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu przy współpracy Aglomeracji Wrocławskiej oraz Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej.