Kolejna grupa opłynęła miasto kajakami

Ponad 50 osób wzięło udział w drugim wspólnym pływaniu Odrą pod hasłem "Brzeg z kajaka".

Pierwsza taka akcja miała miejsce w maju i cieszyła się dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że chętnych nie brakowało również podczas drugiej edycji, która miała miejsce 17 lipca.

W niedzielne przedpołudnie brzeska armada wypłynęła z mariny w dół rzeki, skręciła do kanału, prześluzowała się na Odrę, by po półgodzinnym podziwianiu widoków na lewym brzegu rzeki, tą samą trasą wrócić na miejską przystań. Nie obyło się bez niespodzianek, a jedną z nich była konieczność przepuszczenia barki, która płynęła z ładunkiem w górę Odry.

Mimo 4-godzinnego wysiłku kajakarzom dopisywały humory, a wielu uczestników pływania zapowiadało kolejne wizyty na Marinie Brzeg i korzystanie z możliwości wypożyczania kajaków.

Finałem wspólnego pływania był grill, a chętni wzięli również udział w pikniku rodzinnym, gdzie swoje stanowisko mieli m.in. Ratownicy Brzeg, realizujący wspólnie z MOSiR-em program profilaktyczny "Nad wodą myślę trzeźwo".

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom "Brzegu z kajaka" za udział i współpracę podczas spływu - wspólne pływanie z Wami to była czysta przyjemność. Dziękujemy również grupie Ratownicy Brzeg , którzy od początku sezonu wodnego czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich korzystających z uroków Odry, a w niedzielę po raz kolejny w fachowo zabezpieczyli naszą akcję, jednocześnie wspomagając nas w organizacji.

Galeria zdjęć