Kajakowy Sprint Wiosenny - 18 maja

To będą już osiemnaste zawody kajakowych dwójek dla amatorów organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu. Tym razem - po raz trzeci - uczestnicy będą rywalizowali w sprincie na brzeskim odcinku Odry - wzdłuż mariny.

Udział jest bezpłatny, a startować mogą również osoby niepełnoletnie (za zgodą i pod opieką rodzica/opiekuna). Na najlepszych czekają m.in. puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy.

Zgłoszenia - do 16 maja (czwartek) - przyjmowane są e-mailem pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wiadomością na facebooku wysłaną do Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu. W zgłoszeniu należy podać imiona i nazwiska członków osady oraz telefon kontaktowy.

Uwaga: rozegranie zawodów uzależnione jest od warunków atmosferycznych - w razie niesprzyjającej aury możliwe będzie przeniesienie zawodów na kolejny termin, a zgłoszeni uczestnicy zostaną o tym poinformowani.

Regulamin:

Czas: 18 maja (sobota), godzina 15:00

Miejsce: Marina Brzeg – Przystań na Odrze, Plac Drzewny

 Zgłoszenia:

- najpóźniej do czwartku (16 maja) przed zawodami (skład, miejscowość pochodzenia zespołu, numer telefonu kapitana) – na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Uczestnicy:

- zespoły dwuosobowe;

- kategorie: żeńska, męska i mieszana;

- osoby niepełnoletnie muszą okazać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych i powinny być pod opieką osoby dorosłej.

 System zawodów:

- zespoły startują parami (dwie osady jednocześnie) po wyznaczonej na Odrze trasie, klasyfikacja będzie ustalona na podstawie osiągniętych czasów;

- zawody są o charakterze amatorskim i mają formę rekreacyjną.

Najważniejsze zasady:

- wszyscy zawodnicy mają obowiązek startu w kapokach;

- za ominięcie bojki przewidziana jest kara – doliczenie 30 sekund do czasu osiągniętego na mecie lub dyskwalifikacja.

Wielobój kajakowy

- do klasyfikacji wieloboju kajakowego zaliczają się osoby, które wezmą udział we wszystkich trzech zawodach kajakowych na Marinie Brzeg (w maju, lipcu i wrześniu);

- w wieloboju będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna;

- w wieloboju indywidualnym klasyfikowane będą osoby, które wezmą dział w trzech zawodach w obu kategoriach (żeńskich lub męskich oraz w mieszanych), czyli zaliczą sześć startów;

- punktacja w wieloboju: 1 miejsce – 1 punkt, 2 miejsce – 2 punkty, 3 miejsce – 3 punkty itd.;

- o końcowej kolejności będzie decydowała mniejsza liczba punktów.

Harmonogram zawodów

- godzina 14:00-14:30 – weryfikacja zawodników

- godzina 15:00 – start zawodów

- po zakończeniu zawodów ogłoszenie wyników i dekoracja

 UWAGA!!!

W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni i udział w nich jest dobrowolny. Osoby niepełnoletnie mogą startować tylko po okazaniu pisemnej zgody rodziców. Drużyny i zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i występują w zawodach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy zapewniają opiekę ratownika.

Udział w zawodach jest równoznaczny z dobrowolnym wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w celach promocji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO).

Na miejscu zawodów trzeba się zgłosić pół godziny przed ich rozpoczęciem w celu weryfikacji, nie zweryfikowani uczestnicy nie wezmą udziału w zawodach.

 

KONTAKT

www.mosir.brzeg.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 513 791 044