III Regaty Smoczych Łodzi za nami (wyniki i zdjęcia)

16 załóg wystartowało w III Regatach Smoczych Łodzi. Najszybciej trasę wyznaczoną na Odrze dwukrotnie pokonała Arka Dzikiego (na zdjęciu) i bezapelacyjnie sięgnęła po zwycięstwo.W kategorii drużyn mieszanych (z udziałem co najmniej czterech wioślarek) zwyciężyła osada z czeskiego Beroun – miasta partnerskiego Brzegu.

Regaty otworzyły brzeską Noc Świętojańską, która potrwa na Marinie do późnych godzin. W rywalizacji smoczych łodzi na starcie stanęło 10 załóg w kategorii open i sześć w kategorii mieszanej. Były ekipy zakładów pracy - m.in. Urzędu Miasta (z burmistrzem Jerzym Wrębiakiem na czele), Brzeskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Policji, Elrecu, sportowcy i turyści z Kotwicy Brzeg, Łazików Brzeskich i Morsów Piastowice czy też grupy znajomych, którzy dobrze bawią się na wodzie i nad wodą.

W pierwszej serii świetnie pokazała się ekipa Straży Pożarnej, potem ich czas poprawili wodociągowcy z Water Crew, do walki o czołowe miejsca włączyli się za chwilę Wikingowie, ale tę trójkę pogodziła załoga Arki Dzikiego, jako jedyna schodząc poniżej 1 minuty i 3 sekund.

Wśród drużyn mieszanych długo prowadziła ekipa Kotwicy Brzeg, ale startujący w dwóch ostatnich wyścigach Czesi (wspomagani brzeskimi urzędnikami) i Prison Team (pracownicy Zakładu Karnego) osiągnęli lepsze rezultaty. Goście zza naszej południowej granicy objęli prowadzenie wśród załóg damsko-męskich i swoją supremację potwierdzili również w drugiej serii, wygrywając tę rywalizację.

Druga runda obfitowała w świetne wyniki, a swoje rekordy poprawiło aż 13 z 16 załóg! To potwierdziło, że liczy się nie tylko siła fizyczna i wytrzymałość, ale przede wszystkim technika i zgranie, które można poprawiać tylko ćwicząc na wodzie.

W finałowej serii doskonale pokazała to ekipa Najszybszych, która dzięki rezultatowi 1:02,85 (trzeci wynik dnia) z piątego miejsca przesunęła się na podium. Decydujący bieg ponownie należał do Arki Dzikiego, która pokonała Water Crew. Warto dodać, że na czele zwycięskiej osady stoi Henryk Domiński – zwycięzca pierwszych tegorocznych zawodów kajakowych (w dwóch kategoriach) Bregathlonu (brzeskie triathlon) i cyklu halowych ergowioseł!

W zawodach wystartowało 166 wioślarzy i bębniarzy, a ich łodzie prowadzili doświadczeni sternicy – Ryszard Golec i Jacek Zajączkowski (główny organizator regat), zaś nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwał doświadczony trener i sędzia wioślarski – Kazimierz Pawlak. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki, a najlepsi również nagrody. Zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu.

Wydarzenie finansowane z funduszy Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Brzeg.

Wyniki: kategoria open 1. Arka Dzikiego (łączny czas dwóch serii 2:04,20) 2. Water Crew (2:06,74) 3. Najszybsi (2:10,07) 4. Wikingowie (2:10,17) 5. Straż Pożarna (2:12,10) 6. BPEC (2:13,89) 7. Police Team II ( 2:15,95) 8. Urząd Miasta (2:25,99) 9. Łaziki Brzeskie (2:29,74) 10. Jack Band (2:59,64)

kategoria mieszana 1. Czesi (2:23,90) 2. Kotwica Brzeg (2:27,08) 3. Prison Team (2:29,02) 4. Police Team I (2:30,23) 5. Morsy Piastowice (2:30,33) 6. Elrec (2:33,93)

Album ze zdjęciami znajdziesz tutaj