Dominacja Piaseckiego

Piotr Piasecki z Opola wygrał siódmy z dziewięciu rozegranych w tym roku turniejów dla amatorów tenisa stołowego Piastowski Topspin. Tym razem w finale pokonał brzeżanina Andrzeja Andrzejewskiego 3:0. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Jaszkowic z Kątów Opolskich. Piotr Piasecki pewnie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej cyklu, który kończy się w grudniu (10 grudnia ostatni turniej).

Na kolejnych miejscach na podium cyklu również nie zaszły zmiany – drugi jest Radosław Machoń z Opola, który tym razem był czwarty, a trzecie miejsce zajmuje Robert Wateha z Brzegu, który w listopadzie był dziewiąty.

Finał: Piotr Piasecki – Andrzej Andrzejewski 3:0 (11:2, 11:4, 11:2)

Klasyfikacja IX turnieju 1. Piotr Piasecki - Opole 2. Andrzej Andrzejewski - Brzeg 3. Krzysztof Jaszkowic - Kąty Opolskie 4. Radosław Machoń - Opole 5. Mariusz Centner - Żerniki Wrocławskie 6. Robert Wicher - Żywocice 7. Tomasz Solski - Oława 8. Marcin Lepich - Gogolin 9. Robert Wateha - Brzeg 10. Tomasz Muszkieta - Oława Startowało 36 zawodników.

Klasyfikacja po IX turnieju 1. Piotr Piasecki - 620 pkt. 2. Radosław Machoń - 428 3. Robert Wateha - 397 4. Marcin Lepich - 387 5. Grzegorz Omelan - 378 6. Andrzej Andrzejewski - 365 7. Marek Pacek - 335 8. Jan Izydorczyk - 330 9. Mateusz Patrzałek - 317 10. Zbigniew Gruszka - 286 Sklasyfikowanych jest 95 zawodników.

Dziesiąty turniej zostanie rozegrany 10 grudnia o godzinie 9.00, w hali sportowej PSP nr 3 w Brzegu przy ul. Powstańców Śląskich.