Brzeg z kajaka - płyniemy ponownie już 29 lipca

Chcesz obejrzeć miasto z perspektywy Odry, lubisz naturę i nie boisz się niewielkich wyzwań? Jeśli tak - to wydarzenie jest w sam raz dla Ciebie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz drugi w tym sezonie zaprasza na wspólne zwiedzanie Brzegu kajakami.

"Brzeg z kajaka" ma na celu pokazanie brzeżanom miasta od strony wody. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy zarezerwować kajak i wybrać się na wspólną podróż po Odrze i kanale Odry. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona liczbą dostępnych kajaków, którymi dysponuje Marina Brzeg.

Na rezerwacje czekamy od wtorku 25 lipca (od godz. 8.00) pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.W zgłoszeniu podajemy imiona i nazwiska uczestników oraz numer telefonu osoby, która dokonuje rezerwacji.
Uwaga! Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa kajaki dwuosobowe, podając imiona i nazwiska wszystkich osób, które będą płynęły kajakiem. Osoby niepełnoletnie mogą płynąć wyłącznie pod opieką osób dorosłych, a w kajaku musi znajdować się co najmniej jedna osoba pełnoletnia.

Wypożyczamy kajaki dwuosobowe wraz z kapokami (które trzeba obowiązkowo nosić w trakcie wydarzenia) i wiosłami, a wypożyczenie na czas wydarzenia jest bezpłatne.

WAŻNE! Ponieważ na trasie wycieczki znajduje się śluza, za przebycie której administrator pobiera opłaty, chętni do przepłynięcia śluzy (w obie strony) proszeni są o przygotowanie opłaty wynoszącej 9,40 zł za kajak.   

Mamy również sprzęt (siedziska, kapoki) dla małych dzieci. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze i zabraniu ze sobą napojów. Na zakończenie przygotujemy dla uczestników grill na marinie, więc warto przywieźć ze sobą na start odpowiedni prowiant. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy WOPR-u.

W razie pytań prosimy o wcześniejszy telefon pod numerem 513 791 044 - chętnie udzielimy odpowiedzi. 

Brzeg z Kajaka
WSPÓLNE ZWIEDZANIE ODRY KAJAKIEM

REGULAMIN WYDARZENIA

Termin: 29 lipca (sobota), godzina 10:00-14.00.
Miejsce: Marina Brzeg – Przystań na Odrze, Plac Drzewny, rzeka Odra i kanał Odry w Brzegu.

Rezerwacje kajaków:
- od 25 lipca (od godz. 8.00) do wyczerpania miejsc,
- w rezerwacji należy podać: imiona i nazwiska uczestników oraz numer telefonu osoby dokonującej rezerwacji kajaków,
- rezerwacje obejmują kajaki dwuosobowe; wypożyczenie kajaka wraz z kapokami i wiosłami na czas wydarzenia jest bezpłatne,
- uczestnicy, którzy chcę przepłynąć przez śluzę Brzeg, zobowiązani będą do uiszczenia opłaty w wysokości 9,40 zł od kajaka (za dwukrotnie śluzowanie), którą to opłatę pobierają administratorzy śluzy,
- rezerwacje wysyłamy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- liczba kajaków jest ograniczona, o przyznaniu rezerwacji decyduje kolejność zgłoszenia.

Uczestnicy:
- wszyscy chętni niezależnie od wieku, z zastrzeżeniem że osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką osób dorosłych i w jednym kajaku musi znajdować się co najmniej jedna osoba pełnoletnia.

Przebieg wydarzenia:
- wydarzenie będzie polegało na wspólnym przepłynięciu trasy: Marina Brzeg - ujście kanału do Odry - kanał Odry, Śluza Brzeg - Odra na odcinku wejście kanału-zatoka WOPR-u oraz powrocie wyżej wymienioną trasą do Mariny Brzeg.

Harmonogram wydarzenia:
- godz. 9.30 - obowiązkowa odprawa i wypożyczenie kajaków,
- godz. 10.00-10.15 - wypłynięcie z Mariny Brzeg,
- godz. 13.00-14.00 - powrót do Mariny Brzeg.(czas powrotu jest orientacyjny i będzie zależał od warunków na wodzie i możliwości uczestników).

Najważniejsze zasady:
- uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i uczestniczą w wydarzeniu na własną odpowiedzialność,
- wydarzenie będzie zabezpieczone przez ratowników wodnych,
- wszyscy uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do płynięcia w zapiętej kamizelce (kapoku),
- w trakcie trwania wydarzenia zabrania się picia alkoholu oraz używania środków odurzających,
- organizator wydarzenia nie bierze na siebie odpowiedzialności za rzeczy zagubione, szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po zakończeniu wydarzenia,
- uczestnicy wydarzenia dokonują wypożyczenia kajaków na podstawie dokonanych rezerwacji,
- rezerwacja kajaka i uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne ze zobowiązaniem do przestrzegania niniejszego regulaminu, a także ze zobowiązaniem do przestrzegania regulaminu wypożyczalni kajaków działających w Marinie Brzeg, który jest załącznikiem do regulaminu wydarzenia,
- w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych i/lub hydrologicznych organizatorzy wydarzenia zastrzegają sobie możliwość jego odwołania lub przeniesienia na inny termin.

UWAGA!!!
Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z dobrowolnym wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w celach promocji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO).