Bregathlon - 2 czerwca. Kajaki + rowery + bieg. Ruszyły zapisy

BREGATHLON

BRZESKI WIELOBÓJ SPORTOWY 

REGULAMIN ZAWODÓW

Czas: 2 czerwca (niedziela), godzina 11:00 Miejsce: Ośrodek letni MOSiR-u przy ul. Korfantego

Uczestnicy: - wszyscy chętni od 14 roku życia; - kategorie: kobiety i mężczyźni; - osoby niepełnoletnie muszą okazać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych i powinny być pod opieką osoby dorosłej.

Zgłoszenia: - zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, numer telefonu oraz ewentualnie instytucję lub klub, który uczestnik reprezentuje; - zgłoszenia należy wysyłać do 30 maja (czwartek), do godziny 23:59 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez wiadomość kierowaną do strony na facebooku: fb.com/mosirbrzeg 

System zawodów: - na wielobój składają się 3 konkurencje: przełajowy wyścig rowerowy na 1 km., przełajowy bieg na 600 m i krótkodystansowy wyścig kajakowy na wodzie stojącej. - każda konkurencja punktowana jest osobno: 1. miejsce – 1 punkt, 2. miejsce – 2 punkty, 3. miejsce – 3 punkty itd.; - w końcowej klasyfikacji uwzględniani są zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie 3 konkurencje; - w końcowej klasyfikacji decyduje suma punktów z 3 konkurencji: im mniej punktów tym wyższe miejsce; - w przypadku równej liczby punktów o miejscu decyduje czas z wyścigu kajakowego.

Wyścig kajakowy: - dystans: około 130 m; - trasa: pętla wyznaczona bojkami; - przebieg rywalizacji: uczestnicy startują w kajakach wyznaczonych przez organizatorów, jednocześnie na trasę wypuszczane są dwa kajaki – liczy się czas dotarcia do mety. 

Wyścig rowerowy: - dystans: około 1 km - trasa: trasa prowadzi po alejkach wokół akwenu – chodniki z kostki brukowej, ubite ścieżki ziemne, krótki fragment piaszczysty (około 10 m), - przebieg wyścigu: jazda indywidualna na czas, start w odstępach co 30 sekund. - inne: każdy uczestnik jedzie na swoim rowerze, sugerujemy jazdę w kasku (nie jest obowiązkowy).

Bieg: - dystans: około 600 m; - trasa: plaża wzdłuż akwenu, pomost (2 okrążenia); - przebieg wyścigu: start wspólny lub w grupach – w zależności od liczby uczestników.

Harmonogram zawodów: 30 maja (czwartek) - godzina 23:59 – ostateczny termin zgłoszeń (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) 2 czerwca (niedziela) - godzina 10:00-10:30 – rejestracja i odbiór numerów startowych (stanowisko przy plaży na terenie ośrodka letniego); - godzina 11:00 – start pierwszej konkurencji

UWAGA!!!

W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni od 14 roku życia i udział w nich jest dobrowolny. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i występują w zawodach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy zapewniają opiekę ratownika medycznego.

Udział w zawodach jest równoznaczny z dobrowolnym wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w celach promocji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO).

Zawody są finansowane z funduszy Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Brzeg.

KONTAKT www.mosir.brzeg.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 513 791 044

[pdf-embedder url="http://localhost/mosirold/wp-content/uploads/2019/05/bregathlon-zgoda-rodzica-2019.pdf"]