Bieżnia tak, aquapark nie, hala nie dla wszystkich

Wszyscy czekamy na możliwość powrotu sportu amatorskiego na obiekty MOSiR-u, ale najnowsze zmiany w przepisach tylko częściowo spełniają nasze oczekiwania.

Zgodnie z projektem rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, sport w formie amatorskiej będzie mógł zagościć wyłącznie w obiektach otwartych oraz na basenach ale już nie w aquaparkach.

To oznacza, że nadal nie możemy otworzyć naszego aquaparku przy ul. Wrocławskiej, natomiast hala sportowa pozostaje (co najmniej do 28 lutego) dostępna tylko dla drużyn zrzeszonych w związkach sportowych.

***

Nowe przepisy mają dopuszczać sport amatorski na obiektach otwartych, więc od 15 lutego ponownie zapraszamy biegaczy na bieżnię Stadionu Miejskiego. Będą jednak obowiązywały te same obostrzenia, które dotyczyły nas przed zamknięciem obiektów: obowiązek zapisów i rejestrowania liczby osób korzystających z bieżni. Chętni będą mogli dzwonić pod numer telefonu 501 168 767 i zapisywać się na konkretne godziny.

***

Ze względu na warunki atmosferyczne i możliwość użytkowania tylko jednego boiska piłkarskiego (ze sztuczną nawierzchnią) oraz w związku z odbywającymi się licznymi treningami i sparingami klubów piłkarskich, co najmniej do końca lutego nie będziemy udostępniali boisk dla niezrzeszonych miłośników piłki nożnej.

***

Wszystkie powyższe informacje oparte są o projekt przepisów z 6 lutego i będą aktualne, jeśli ostatecznie opublikowany tekst rozporządzenia rządu nie ulegnie zasadniczej zmianie.