Aktywna Brzeżanka - Aktywny Brzeżanin - startujemy po raz czwarty

Przed nami czwarta edycja zabawy, która promują codzienną aktywność fizyczną. Zapraszamy do wyzwania pod nazwą Aktywna Brzeżanka - Aktywny Brzeżanin 2024, która rozpocznie się 10 maja i potrwa do 10 czerwca.

Wyzwanie przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji polega na regularnym ruchu na świeżym powietrzu. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy być mieszkańcem bądź zadeklarowanym miłośnikiem naszego miasta, zainstalować na zegarku bądź telefonie dowolną aplikację rejestrującą ruch i systematycznie ćwiczyć: biegać, chodzić z kijkami, jeździć na rolkach albo rowerze. Forma ruchu jest dowolna - ważne by odbywał się on na zewnątrz i trwał co najmniej 30 minut, a dodatkowym warunkiem jest pokonanie co najmniej 2,5 km (wyjątkiem jest pływanie - tu wystarczy 30 minutowy ruch).

Jak udokumentować swój start? Wystarczy nam zrzut ekranu albo zdjęcie wyświetlacza zegarka, z których będzie wynikała forma ruchu (np. bieg), czas trwania i pokonany dystans. Taki obraz wysyłamy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą mmsa na numer 513 791 044. Nie trzeba się zgłaszać: jedynie wraz z pierwszą aktywnością prosimy o przysłanie imienia i nazwiska oraz numeru telefonu uczestnika. Aktywność może być realizowana w dowolnym miejscu na świecie, a więc również podczas wycieczek czy wyjazdów służbowych.

Podczas tegorocznej edycji, która potrwa od 10 maja do 10 czerwca, wyróżnimy Aktywne Brzeżanki i Aktywnych Brzeżan, którzy nadeślą nam co najmniej 20 aktywności (ale najwyżej jedną dziennie). Ważne: zdjęcia przysyłamy w tym samym dniu, w którym wykonaliśmy ćwiczenie! Nie zbieramy ich z kilku dni i nie kumulujemy! 

Szczegóły w regulaminie poniżej, a na Wasze pytania czekamy pod numerem 513 791 044. 

REGULAMIN IMPREZY
POD NAZWĄ
Aktywna Brzeżanka - Aktywny Brzeżanin 2024
Wiosenne wyzwanie MOSiR-u


1. ORGANIZATOR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, ul. Sportowa 1, 49-304 Brzeg
2. CEL IMPREZY
Aktywny Brzeżanin jest wydarzeniem o charakterze rekreacyjnym, promującym zdrowy tryb życia oraz wszelkie formy aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.
3. TERMIN
10 maja - 10 czerwca 2024 r.
4. MIEJSCE
Brzeg i okolice.
5. UCZESTNICY
Uczestnikami mogą być wszyscy chętni Brzeżanie i miłośnicy Brzegu. Osoby, które nie ukończyły 15 lat, mogą uczestniczyć w wykonywaniu zadania pod opieką osób dorosłych. Uczestnictwo jest bezpłatne.
6. PRZEBIEG
Wydarzenie polega na przesyłaniu drogą elektroniczną do organizatora wyników swojej aktywności fizycznej.
6.1 Wyniki mogą być potwierdzane za pomocą:
- zdjęcia ekranu telefonu (tzw. screena) z uruchomioną aplikacją pokazującą przebieg aktywności danego dnia (co najmniej czas, przebyty dystans i rodzaj aktywności);
- zdjęcia ekranu zegarka (smartwatcha)z uruchomioną aplikacją pokazującą przebieg aktywności danego dnia (co najmniej czas, przebyty dystans i rodzaj aktywności);
w inny sposób, nie budzący wątpliwości co do rodzaju i czasu aktywności.
6.2 Wyniki przesyłamy za pomocą:
- mmsa na numer 513 791 044
6.3 Aktywność fizyczna musi trwać co najmniej 30 minut netto (odliczając przerwy), a uczestnik musi w tym czasie pokonać co najmniej 2,5 km (wyjątkiem jest pływanie, gdzie nie ma limitu odległości).
6.4 Aby wyniki danego dnia zostały zarejestrowane przez organizatora, muszą być przesłane w dniu zakończonej aktywności. Organizatorzy nie będę rejestrowali więcej niż jednej aktywności od jednego uczestnika w ciągu jednego dnia.
6.5 Dopuszczane są następujące rodzaje aktywności:
- bieg/marszobieg
- nordic walking
- jazda na rowerze
- jazda na deskorolce/rolkach
- inny sposób aktywności polegający na sportowym lub rekreacyjnym przemieszczaniu się na otwartym terenie wyłącznie za pomocą siły ludzkich mięśni.
7. ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia do udziału w rywalizacji dokonuje się wysyłając (wraz z wynikiem pierwszej aktywności) następujące dane: imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego. Numer telefonu pozostaje do wyłącznej wiadomości organizatora.
8. WYNIKI I NAGRODY
Organizatorzy będą premiowali uczestników, którzy czasie trwania wyzwania - od 10 maja do 10 czerwca 2024 r. (32 dni kalendarzowe) zarejestrowali co najmniej 20 dziennych aktywności. Organizator będzie przyznawał tytuły Najaktywniejszej Brzeżanki / Najaktywniejszego Brzeżanina.
9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora. Każdy uczestnik rejestrując pierwszą aktywność zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu.
10. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Udział w zawodach jest równoznaczny z dobrowolnym wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w celach promocji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO).

Regulamin opracował
Jarosław Staśkiewicz
www.mosir.brzeg.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 513 791 044