Jesteście najlepsi! Finał akcji Aktywna Brzeżanka - Aktywny Brzeżanin 2023 [galeria zdjęć]

Blisko 60 osób przez cały miesiąc udowadniało, że aktywność ruchowa na świeżym powietrzu jest nie tylko potrzebna, ale też sprawia dużo radości. Podczas finału naszej akcji laureaci najpierw pokonali w szybkim tempie ulubioną trasę w Parku Wolności, a potem odebrali medale, dyplomy i upominki.

Aktywną Brzeżankę - Aktywnego Brzeżanina zorganizowaliśmy po raz trzeci i tym razem frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wyzwanie ukończyło aż 56 osób, które w ciągu miesiąca pokonały tysiące kilometrów: biegiem, marszem, na rowerze, hulajnodze albo kajaku. Większość w Brzegu i okolicach, ale całkiem sporo podczas swoich weekendowych wyjazdów w góry i inne regiony kraju. Mieliśmy też aktywności przysyłane z Niemiec (pozdrawiamy pana Radosława :) ), dlatego akcję można z przymrużeniem oka nazwać międzynarodową.

Wśród uczestników było też kilkoro "weteranów", którzy są z nami od początku, czyli 2021 roku. To Anna Baranowska, która zachęciła do akcji również swoją córkę Kingę Baranowską, Małgorzata Palus, która - sądząc po aktywnościach - jest niezwykle aktywną turystyką zwiedzającą całą Polskę, Bartosz Pszczolarski - rekordzista pod względem kilometrów, bowiem jego codzienne aktywności na rowerze sięgają 60-70 km. Magdalena Stefaniszyn, która przez trzy edycje opuściła zaledwie 5 z ponad 150 dni oraz Wiktor Seiffert, niezwykle sumienny i regularny uczestnik, pokonujący trasy z kijkami, często w towarzystwie swojej żony Marii, również Aktywnej Brzeżanki.  

W środę 7 czerwca podsumowaliśmy wyzwanie, zapraszając uczestników najpierw na wspólny spacer w parku, a potem na niewielką uroczystość w sali konferencyjnej stadionu. Nasi aktywni brzeżanie przyszli z najbliższymi, dlatego finał miał bardzo rodzinną atmosferę. Medale wręczył laureatom wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski, prywatnie miłośnik brzeskiego sportu, który gratulował uczestnikom akcji zaangażowania i wytrwałości w wypełnianiu celu.

Przypomnijmy, że wyzwanie polegało na zrealizowaniu co najmniej 20 aktywności w ciągu 32 dni (4 maja - 4 czerwca) i udokumentowaniu ich poprzez codzienne przysyłanie swoich wyników zarejestrowanych w aplikacji. 

Oto nasze Aktywne Brzeżanki i Aktywni Brzeżanie:
(w nawiasach liczba aktywności)
Anna Baranowska (32)
Bolesław Bobrowski (32)
Stella Lis-Kośny (32)
Małgorzata Palus (32)
Bartosz Pszczolarski (32)
Magdalena Stefaniszyn (32)
Agnieszka Zymek (32)
Ewa Cisek (31)
Wiktoria Krysiak (31)
Ewelina Makuch-Krysiak (31)
Stanisław Mizera (31)
Wiktor Seiffert (31)
Marcin Bieniaszewski (30)
Radosław Bruś (30)
Katarzyna Szponar (30)
Monika Dabioch (29)
Justyna Humnicka (29)
Ewa Karbowiak (28)
Marta Machnik (28)
Ludwika Marszałek (28)
Kinga Baranowska (27)
Katarzyna Musiał (26)
Weronika Murgrabia (25)
Angelika Białek (24)
Żaneta Cisek (24)
Joanna Gnatowicz (24)
Maria Seiffert (24)
Magdalena Wiech (23)
Tomasz Berdychowski (22)
Wanda Domanowska (22)
Marta Jasińska (22)
Bogusław Marszałek (22)
Mateusz Oleksów (22)
Marcin Stefaniszyn (22)
Anna Gulczyńska (21)
Wiktoria Janiec (21)
Roman Karbowiak (21)
Edward Kaśków (21)
Damian Zdebski (21)
Agnieszka Dyl (20)
Adrian Gajewski (20)
Marta Habrych (20)
Sara Janiec (20)
Irena Kamińska (20)
Maja Kamińska (20)
Anna Kaśków (20)
Magdalena Kazimierczak (20)
Marek Kitajczuk (20)
Robert Łukiewicz (20)
Agnieszka Marcinowska (20)
Beata Ożóg (20)
Monika Salińska (20
Wiktoria Stala (20)
Agnieszka Staśkiewicz (20)
Tomasz Stępień (20)
Kacper Zarucki (20)

     

Galeria zdjęć