Wystartowała Brzeska Liga Koszykówki

Po raz pierwszy od kilku sezonów w "belce" mamy sześć zespołów i rywalizacja w lidze zapowiada się bardzo obiecująco. Potwierdziły to pierwsze mecze, które drużyny potraktowały bardzo poważnie.

Na pierwszy ogień poszły debiutujący w lidze Bells Brothers Team (złożony jednak z bardzo doświadczonych graczy) i Dżentelmeni. Ekipa Ryszarda Dzwonka uzyskała na początku meczu niewielką przewagę i z każdą kwartą powiększała ją o 3-4 oczka, ostatecznie wygrywając mecz 9 punktami. Bardzo dobry mecz w zwycięskiej ekipie rozegrali: Maciej Stępień (25 punktów) i Marcin Stefaniszyn, który miał aż 18 zbiórek.

Drugie spotkanie było zacięte tylko przez 20 minut. Dzięki twardej walce w obronie rzuty zawodników 1 PSAP i Zespołu Sportowego im. Arka Fedorowicza rzadko znajdowały drogę do kosza. W efekcie po dwóch kwartach aktualni wicemistrzowie BLK prowadzili zaledwie 18:17. W drugiej połowie nie było już wątpliwości, kto jest lepszy i prowadzony przez Michała Binka (18 punktów) Zespół Sportowy pewnie wygrał, obejmując fotel lidera ligi.

Bardzo podobny przebieg miał ostatni niedzielny mecz: przez dwie kwarty mistrzowie z Allblack (występujący bez zmienników) dzielnie walczyli o utrzymanie kontaktu z grającymi jak zawsze szerokim składem Grabarzami, ale zmęczenie w końcu dało znać o sobie. Grający zespołowo Grabarze utrzymali równy poziom do końca meczu i wygrali różnicą 13 "oczek".

Wyniki:
Bells Brothers Team - Dżentelmeni 51:42
Zespół Sportowy im. Arka Fedorowicza - 1 PSAP 53:29
Allblack - Grabarze 58:71

Pełne wyniki i statystyki po I kolejce na stronie: blk.ligspace.pl

Następna kolejka BLK dopiero do przerwie na mecze 3-ligowej Stali Brzeg, a więc w drugiej połowie listopada.