UKS I LO i KS Pawłów na czele tabel

Po rozegraniu kolejnych gier Brzeskiej Ligi Futsalu i Brzeskiej Ligi Koszykówki na czele tabel obu lig mamy UKS I LO Brzeg (BLF) i KS Pawłów (BLK).

BLF

Po dwóch kolejnych seriach gier Brzeskiej Ligi Futsalu nie mamy już zespołu z kompletem zwycięstw. Na czele tabeli po czterech kolejkach jest UKS I LO Brzeg, które w 4 meczach zgromadziło 10 punktów. Za nimi plasuje się Kaiser, który stracił punkty tylko po porażce 3:4 z liderem, a trzecie miejsce ma Brzeski Pułk Saperów, który ma 7 punktów, ale rozegrane 3 spotkania, w tym remis 1:1 z Arczi Team. W kolejnych seriach w czołówce może nastąpić jeszcze wiele zmian, bowiem zajmujący 6. miejsce Złoty Róg traci do trzeciego miejsca zaledwie 1 „oczko”.

Blok Ekipa - Kaiser 1:11 (zaległy z II kolejki)

III kolejka Blok Ekipa - Expander 1:4 (rozegrane awansem) Brzeski Pułk Saperów - Złoty Róg 8:2 Arczi Team - Gaba Brzeg 1:1 UKS I LO Brzeg - Kaiser 4:3 Szpej-Sport Team - Wolności 3:0

IV kolejka Blok Ekipa - Złoty Róg 0:4 Arczi Team - Brzeski Pułk Saperów 1:1 Wolności - Kaiser 0:5 Szpej-Sport Team - Gaba Brzeg 1:2 UKS I LO Brzeg - Expander przełożony na 23 grudnia

UKS I LO Brzeg - Blok Ekipa 5:1 (awansem z V kolejki)

1. UKS I LO Brzeg 4 10 14:5 2. Kaiser 4 9 29:7 3. Brzeski Pułk Saperów 3 7 13:3 4. Gaba Brzeg 4 7 8:6 5. Szpej-Sport Team 4 6 8:7 6. Złoty Róg 4 6 12:13 7. Arczi Team 3 3 3:3 8. Expander 3 3 6:17 9. Wolności 2 0 0:8 10. Blok Ekipa 5 0 4:28

Najwięcej bramek 1. Dastin Polok (Kaiser) 8 . Mariusz Zuzek (Kaiser) 8 3. Mateusz Dychus (UKS I LO) 7

Najwięcej asyst 1. Patryk Dykus (Kaiser) 4 2. Marcin Zajączkowski (Pułk) 3 3. Rafał Samborski (Pułk) 2

Klasyfikacja kanadyjska (bramki+asysty) 1. Patryk Dykus (Kaiser) 9 (5+4) . Dastin Polok (Kaiser) 9 (8+1) . Mariusz Zuzek (Kaiser) 9 (8+1)

BLK

W IV kolejce Brzeskiej Ligi Koszykówki mierzyły się ze sobą dwa niepokonane dotąd zespoły – KS Pawłów i Allblack, co zapowiadało ciekawą walkę o zwycięstwo. Przez dwie kwarty meczu trwała wyrównana walka, ale po zmianie stron Allblack przejęli inicjatywę i stopniowo powiększali przewagę, by ostatecznie wygrać 78:51. W drugim meczu Grabarze walczyli o swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo z Cotywieszowbasketgraniu. Tu również pierwsza połowa była wyrównana, z lekkim wskazaniem na CTWOWBG. Po przerwie Grabarze wyszli na prowadzenie i mimo ambitnego pościgu rywali, nie dali go sobie odebrać. KS Pawłów, mimo porażki, pozostał na fotelu lidera, ale ma o jeden mecz rozegrany więcej od Allblack.

IV kolejka Cotywieszowbasketgraniu – Grabarze 55:62 Allblack – KS Pawłów 78:51 Poczta Polska pauzowała

1. KS Pawłów 4 7 231:232 2. Allblack 3 6 263:145 3. Grabarze 3 4 162:194 4. Cotywieszowbasketgraniu 3 4 169:167 5. Poczta Polska 3 3 133:220

Gracz kolejki: Tomasz Pieszyński (Allblack) Piątka kolejki: Tomasz Pieszyński (Allblack), Andrzej Rolski (Grabarze), Wojciech Raburski (Allblack), Tomasz Kubiak (Pawłów), Maciej Stępień (Grabarze)

Najlepiej punktujący 1. Tomasz Pieszyński (Allblack) 77 2. Grzegorz Łyczkowski (Pawłów) 53 3. Tomasz Kubiak (Pawłów) 39

Punktacja na gracza sezonu (średni eval, minimum połowa rozegranych meczów) 1. Tomasz Pieszyński (Allblack) 33,3 2. Krzysztof Kalinowski (Poczta) 25 3. Krzysztof Pachołek (Allblack) 21,3