Siatkarze 1. Pułku Saperów są jeden set od mistrzostwa

Broniący tytułu siatkarze 1 Pułku Saperów wygrali 3-0 pierwszy mecz finałowy Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Do mistrzostwa brakuje im tylko jednego seta w rewanżowym meczu z Herbaciarnią.

Rozgrywany w niedzielę 7 kwietnia pojedynek miał niespodziewanie jednostronny przebieg. Występujący w pełnym składzie 1 Pułk Saperów zaskakująco łatwo rozbił rywali z Herbaciarni, wygrywając pierwsze dwie odsłony do 14 i 11. Rozgrywający Jerzy Kaczmarek obdzielał doskonałymi wystawami Pawła Ciąpałę, Andrzeja Orłowskiego i Marcina Kolorza, z kolei gracze Herbaciarni mieli olbrzymie problemy z odbiorem i rzadko atakowali z czystych pozycji. Do lepszej gry poderwali się dopiero w ostatniej partii (w finale mecze rozgrywane są do trzech wygranych setów), w której długo prowadzili. Obrońcy tytułu zdołali jednak doprowadzić do stanu 15:15, pierwszy raz wyszli na prowadzenie przy stanie 17:16 i całkowicie dominowali w końcówce. W ten sposób do zwycięstwa w lidze 1 Pułkowi Saperów wystarczy jeden set w drugim meczu, bowiem w przypadku równej liczby zwycięstw liczyć się będzie liczba wygranych setów.

Dużo więcej emocji było w pojedynku o trzecie miejsce. Spotkanie przegranych półfinalistów zaczęło się zgodnie z przewidywaniami od partii wygranej przez The Roosters. W ich ekipie brylowali Marcin Górecki i Michał Malinowski, na których ataki sposobu nie mogli znaleźć Amigos. W drugim, bardziej zaciętym secie, "Koguty" miały już piłkę meczową, ale Amigos zdołali się obronić, wygrali kolejne dwie akcje i potrzebny był tie-break. W nim górą byli już The Roosters, ale w rewanżu wciąż wszystko jest możliwe.

1 Pułk Saperów – Herbaciarnia 3:0 (25:14, 25:11, 25:18) The Roosters – Amigos 2:1 (25:21, 25:27, 15:11)

Gracz kolejki: Paweł Ciąpała (1 Pułk Saperów) Gracz meczu: Michał Malinowski (The Roosters) Wyróżnieni: Wiktor Czerep (Herbaciarnia), Marcin Świder (Amigos) Szóstka kolejki: Paweł Ciąpała, Jerzy Kaczmarek, Andrzej Orłowski (wszyscy 1 Pułk Saperów), Michał Malinowski (The Roosters), Wiktor Czerep (Herbaciarnia), Marcin Świder (Amigos) oraz Krzysztof Dworzycki (libero - 1 Pułk Saperów)

Klasyfikacja na zawodnika sezonu: 14 - Paweł Ciąpała (1 Pułk Saperów) 9 - Robert Banasiuk (Herbaciarnia), Andrzej Orłowski (1 Pułk Saperów) 8 - Wiktor Czerep (Herbaciarnia) 7 - Łukasz Stawierski (Herbaciarnia), Marcin Świder (Amigos) 6 - Marcin Górecki (The Roosters), Jerzy Kaczmarek (1 Pułk Saperów), 3 - Marcin Kolorz (1 Pułk Saperów), Paweł Kaczmarek (1 Pułk Saperów), Dariusz Kałuziński (Herbaciarnia) 2 - Krzysztof Dworzycki (1 Pułk Saperów), Michał Malinowski (The Roosters) 1 - Robert Kowalik (Amigos), Radosław Majerczyk (The Roosters), Piotr Tworowski (The Roosters), Igor Grabowski (1 Pułk Saperów), Janusz Szmuc (The Roosters), Mateusz Mochniak (Herbaciarnia), Tomasz Załęski (Amigos), Maciej Górecki (The Roosters), Maciej Winnik (The Roosters)