Od 27 czerwca ponownie zapraszamy do Aquaparku

W sobotę 27 czerwca otworzyliśmy Aquapark! 1f557.png Czekamy na Państwa codziennie w godzinach: 8.00-14.00 15.00-21.00 Godzinną przerwę, a także czas przed i po otwarciu będziemy wykorzystywali na dezynfekcję pomieszczeń i urządzeń. 1f4a6.png Z basenu jednocześnie będzie mogło korzystać do 50 osób (plus obsługa), które będą miały do dyspozycji niemal wszystkie atrakcje - z użytkowania będzie wyłączony jedynie whirpool (a poza nieckami także balkon i szatnia na okrycia wierzchnie). 1f32c.png1f4a8.pngZgodnie z przepisami każdy odwiedzający basen będzie musiał zachowywać dystans od innych klientów, przestrzegać zaleceń dotyczących noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i korzystania z pomieszczeń sanitarnych. Zapraszamy tylko osoby zdrowe! 1f93d_200d_2642.png Wszystkie szczegóły zawarte są w dokumentach pod tytułem „Tymczasowe zmiany zasad korzystania z krytej pływalni w Brzegu” oraz „Informacje dla gości Aquaparku Brzeg”, które publikujemy poniżej.

TYMCZASOWE ZMIANY ZASAD KORZYSTANIA

Z KRYTEJ PŁYWALNI W BRZEGU

[tekst obowiązujący od 1.10.2020 r.]

W związku ze zniesieniem części ograniczeń dotyczących korzystania z obiektów sportowych oraz wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego dla basenów, MOSiR Brzeg wprowadza tymczasowe zmiany zasad korzystania z pływalni w Brzegu.

1. Z pływalni nie mogą korzystać osoby z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim infekcji dróg oddechowych. Zapraszamy tylko osoby zdrowe. 2. Pływalnia czynna jest w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 15.00 i od 17.45 do 21.00, a w soboty, niedziele i święta w godzinach od 8.00 do 14.00 i od 15.00 do 21.00. 3. Do dyspozycji naszych gości są: duża niecka wraz z hydromasażami, mała niecka, brodzik dla dzieci (jednocześnie max. dla 2 dzieci), zjeżdżalnia. Wyłączone z użytkowania są: whirpool, szatnia na okrycia wierzchnie, balkon dla widzów. 4. Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego na pływalni jednocześnie może przebywać do 50 osób + obsługa pływalni. Osoby, które nie korzystają z usług pływalni, tzn. nie wykupiły karty wstępu lub zakończyły swój pobyt, muszą jak najszybciej opuścić obiekt. 5. Na terenie całego obiektu obowiązuje zasada utrzymywania dystansu społecznego, to znaczy 2-metrowej odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejce, a także we wszystkich pomieszczeniach pływalni, tj.: szatni, przebieralni, toaletach, pod natryskami, na plażach oraz podczas pływania w basenie. 6. Przy kasie przebywać może tylko 1 osoba lub rodzina. 7. Wejścia grupowe muszą być zgłoszone z 1-dniowym wyprzedzeniem (adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 774045585). Zgłoszoną rezerwację traktuje się jak wykupienie kart wstępu. 8. Na terenie pływalni, z wyjątkiem tzw. strefy mokrej (hali basenowej, pryszniców i przestrzeni przy szafkach), obowiązuje noszenie osłon ust i nosa. 9. Każda osoba wchodząca na teren pływalni zobowiązana jest do dezynfekcji rąk. Dezynfekcja rąk zalecana jest także przy przekraczaniu kolejnych stref funkcjonalnych pływalni, tj.: pomiędzy kasą a przebieralnią, pomiędzy przebieralnią a prysznicami, pomiędzy przebieralnią a halą basenową. 10. Obowiązkowe jest umycie mydłem całego ciała przed wejściem na halę basenową oraz mycie rąk po każdym skorzystaniu z toalety. 11. Powyższe zasady obowiązywać będą do ich odwołania lub zmiany funkcjonowania obiektu. 12. W kwestiach nie objętych niniejszymi zmianami nadal obowiązuje Regulaminu Pływalni w Brzegu.

INFORMACJE DLA GOŚCI AQUAPARKU BRZEG

POPRZEZ WODĘ NA BASENIE NIE MOŻNA SIĘ ZAKAZIĆ Najważniejszą informacją jest to, że zgodnie z obecnym stanem wiedzy wirusy, w tym grypy i Covid-19, nie mogą być przenoszone przez wodę basenową. Liczne instytucje zdrowia publicznego na całym świecie, w tym WHO i CDC, zgodnie podkreślają, że nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia SARS-CoV-2 poprzez wodę przeznaczoną do spożycia ani wodę do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości, w tym wodę w basenach kąpielowych, poddawaną uzdatnianiu i dezynfekcji. Oznacza to, że nie istnieje szczególne ryzyko zakażenia się na basenie. Baseny są jednymi z najbezpieczniejszych obiektów użyteczności publicznej pod względem sanitarnym.

DODATKOWE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI Na naszej pływalni zastosowanie mają dodatkowe środki ostrożności, tzn. ze względów zapobiegawczych intensyfikujemy nasze działania w zakresie czyszczenia i dezynfekcji, w szczególności klamek i uchwytów drzwi, stosując certyfikowane środki do dezynfekcji.

ZASADY INDYWIDUALNEJ OCHRONY NAJWAŻNIEJSZE Najważniejszymi środkami indywidualnego zapobiegania zakażeniom wirusowym są zasady higieny osobistej. Należy często myć ręce. Jeśli to możliwe, należy kaszleć i kichać do chusteczki jednorazowej lub w zgięcie łokcia. Przed kąpielą należy wziąć prysznic i dokładnie umyć całe ciało mydłem.

STAŁY MONITORING SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ I SANITARNEJ Jeżeli sytuacja związana z zakażeniami w naszym mieście ulegnie zmianie, podejmiemy we współpracy ze służbami sanitarnymi dalsze działania zapewniające bezpieczeństwo korzystania z pływalni i poinformujemy Państwa o tym.