Nazwa z klasą wygrała Manewry Książęce 6!

Na dwóch trasach rywalizowało szesnaście drużyn, które miały do rozwiązania bardzo różnorodne zadania.

Trzeba było zawiązać żeglarski węzeł, uszeregować gatunki ryb, trafić do tarczy z łuku i pistoletu, popisać się znajomością historii. Wyzwaniem było odkrycie szyfrów do skrzyń w naszym "pokoju tajemnic", jak również zbudowanie... balonu.

To ostatnie zadanie poszło uczestnikom na tyle dobrze, że na zakończenie imprezy każdy z balonów, po wypełnieniu gorącym powietrzem, pofrunął wysoko nad stadionem.

Nieco wcześniej zawodnicy poznali wyniki zabawy. Trasę "niebieską" wygrał zespół Nazwa z klasą, z kolei na czerwonej najlepsza była czwórka z Kotwicy Brzeg.

O pierwszym miejscu w grze terenowej zadecydował tradycyjnie już test, który drużyny rozwiązywały przed wyruszeniem na trasy. Minimalnie lepszy okazała się w nim Nazwa z klasą i to ona triumfowała w szóstej edycji Książęcych Manewrów.

Warto dodać, że sam test równie dobrze rozwiązali Avengersi.

Manewry organizowali wspólnie: Miejska Biblioteka Publiczna, Krzysztof Olszewski, Małgorzata Lityńska oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z ogromną pomocą wolontariuszy m.in. ze Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny Feniks, Stowarzyszenia Opolscy Genealodzy i Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 - wszystkim serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia: Małgorzata Lityńska, Bogusław Borcuch, MOSiR.

[folder-gallery fid="6" link="file" orderby="rml" size="medium"]