Mocny start siatkarskiej ligi

W niedzielę wystartował kolejny sezon Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Mecze pierwszej kolejki miały bardzo różne oblicza i mocno zróżnicowany poziom, a pojedynkiem dnia było spotkanie Mocnego Grania z Podnośnikami Michalski.

W finałach sezonu 2019/2020 obie te ekipy stoczyły pasjonujące mecze, zakończone dwoma zwycięskimi dla Podnośników tie-breakami, ale w następnych latach Podnośniki obniżyły nieco loty i przegrały z Mocnym Graniem kolejnych sześć meczów. Dlatego w sobotę ich świetna gra przeciw obrońcom tytułu była niespodzianką.

Pierwsza partia długo toczyła się punkt za punkt, a kiedy Podnośniki osiągnęły 3-punktową przewagę, rywale szybko ją zniwelowali. W końcówce jako pierwsi piłkę setową mieli brzeżanie, jednak oławska ekipa zdołała się obronić, by potem przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
W drugim secie historia powtórzyła się, ale tym razem z happy endem dla brzeskiej drużyny. Grający w szóstkę, bez zmienników, gracze Podnośników popełniali bardzo mało niewymuszonych błędów, a ich atakujący: Michał Bober i Wiktor Czerep doskonale wykorzystywali bardzo dobre dogrania Dariusza Kałuzińskiego. W ekipie Mocnego Grania świetnie spisywał się z kolei debiutujący w BALS-ie Dawid Łapiak oraz MVP poprzedniego sezonu Oleg Chekan.
Ostatnia odsłona czyli tie-break nie przyniósł już spodziewanych emocji: tym razem mistrzowie BALS ani na chwilę nie oddali inicjatywy i wygrali cały mecz 2:1.

Nieco mniejsze emocje były w inaugurującym rozgrywki meczu Mocnego grania z powracającymi do ligi The Roosters. Po jednostronnym pierwszym secie w drugim "Koguty" niespodziewanie grały jak równym z równym do stanu 20:21 i przed możliwym tie-braekiem obrońców tytułu uratowała dopiero mocna końcówka.

W pozostałych dwóch spotkaniach ligowi debiutanci: Rekiny z Trójk ii Hot Chili Peppers dostali lekcję siatkówki od 1 PSAP. W pierwszej kolejce pauzowała z kolei siódma zgłoszona do BALS drużyna: Lwy Parkietu.