Mieszkańcy zwiedzili Brzeg opływając miasto kajakami

W niedzielę Odra i kanał odrzański wypełniły się kajakami z brzeskiej mariny. Na zaproszenie MOSiR-u do wspólnego zwiedzania miasta z poziomu wody odpowiedziało około 40 mieszkańców, którzy wspólnie wypłynęli z przystani i powiosłowali najpierw w dół Odry, a potem kanałem przez śluzę na górną część brzeskiego odcinka rzeki.

Wspólne kajakowanie było okazją do poznania na co dzień rzadko uczęszczanych miejsc i budowli, takich jak dawny port nieistniejącej już Garbarni, przyczółki dawnego mostu na kanale, przebieg pierwszego, XIX-wiecznego kanału Odry, czy też brzegi naszej rzeki na wysokości ul. Rybackiej. Atrakcją było też śluzowanie - dla niektórych uczestników pierwsze w życiu. 

Cała wycieczka trwała nieco ponad 3 godziny, a dla chętnych pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Mariny Brzeg przygotowali grilla. Nad bezpieczeństwem kajakarzy czuwali ratownicy wodni, którzy też dzielili się swoją wiedzą o bezpiecznym pływaniu po Odrze - serdecznie im dziękujemy.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii, a także do śledzenia informacji na naszym facebookowym profilu fb.com/mosirbrzeg - jeszcze podczas wakacji planujemy powtórkę "Brzegu z kajaka".   

Galeria zdjęć