Czas na IV Marsz na orientację. Odnajdź wiosnę w naszym parku

Wszystkich miłośników Parku Wolności, ruchu na świeżym powietrzu i dobrej zabawy zapraszamy do nas w weekend 13-14 kwietnia.

IV Marsz na Orientację pod hasłem "Odnajdź wiosnę w naszym parku" to impreza rekreacyjna dla wszystkich chętnych. Można w niej wziąć udział indywidualnie, parami czy całymi rodzinami. Trasę można pokonać w dowolnym tempie: pieszo, rowerem czy innym dozwolonym w parku środkiem lokomocji. 

Zasady są bardzo proste: my dajemy Wam na starcie mapy, a Waszym zadaniem będzie odnaleźć punkty kontrolne, zapisać kolejne cyfry kodu odnalezione na tych punktach, a na mecie otworzyć za pomocą tego kodu specjalny sejf z nagrodą. Dla pierwszych 300 osób będziemy mieli medale, przygotowujemy też bilety na basen i inne niespodzianki, ale najważniejsza jest dobra zabawa na trasie!

Uwaga! Nie obowiązują wcześniejsze zapisy - po prostu przyjdźcie na stadion w sobotę lub niedzielę (13-14 kwietnia). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji - dzwońcie pod numer 513 791 044 lub zadawajcie pytania w wydarzeniu na facebooku

 

REGULAMIN IMPREZY
POD NAZWĄ
IV MARSZ NA ORIENTACJĘ
"ODNAJDŹ WIOSNĘ W NASZYM PARKU"

1. ORGANIZATOR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, ul. Sportowa 1, 49-304 Brzeg.

2. CEL IMPREZY
„Odnajdź wiosnę w naszym parku” jest wydarzeniem o charakterze rekreacyjnym, promującym zdrowy tryb życia oraz wszelkie formy aktywności ruchowej.

3. TERMIN
13-14 kwietnia 2024 r.

4. MIEJSCE
Stadion Miejski w Brzegu, Park Wolności im. Juliusa Peppela w Brzegu.

5. UCZESTNICY
Uczestnikami mogą być wszyscy chętni, którzy w dniu wykonywania zadania mają ukończone 15 lat. Osoby, które nie ukończyły 15 lat mogą uczestniczyć w wykonywaniu zadania pod opieką osób dorosłych. Uczestnictwo jest bezpłatne.

6. PRZEBIEG
Uczestnicy mają za zadanie odnaleźć punkty kontrolne znajdujące się na terenie Stadionu Miejskiego oraz Parku Wolności, potwierdzić obecność na otrzymanej mapie za pomocą perforatorów oraz rozwiązać zadania/quizy związane z punktami kontrolnymi.
Zadanie można realizować pojedynczo, parami lub w grupach.
Zadanie należy wykonać w tym samym dniu, w którym uczestnik otrzymał mapę. Mapę z potwierdzonymi punktami kontrolnymi należy oddać w punkcie organizacyjnym.
Zadanie jest realizowane w trzech etapach (jednego dnia):
a) stawienie się w punkcie organizacyjnym, który zlokalizowany jest w budynku administracji MOSiR-u na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 1 (wejście główne od strony torów) i rejestracja uczestnictwa;
b) realizacja zadania poprzez odnalezienie wyznaczonych kolejnych punktów do orientacji terenowej umiejscowionych na terenie Stadionu Miejskiego i Parku Wolności, zaznaczenie obecności na punkcie poprzez odbicie znaku perforatorem na mapie; wybór trasy i sposobu poruszania się po parku należy do uczestnika – z zastrzeżeniem, że należy przestrzegać wszelkich przepisów, w tym drogowych i ochrony środowiska;
c) dostarczenie mapy z zaznaczonymi punktami do punktu organizacyjnego do godz. 18.00.

Punkt organizacyjny jest czynny w dniach 13 i 14 kwietnia w godz. 10.00 - 18.00, z zastrzeżeniem, że rejestracja uczestników i wydawanie map kończą się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 17.00.
UWAGA: Perforatory na punktach kontrolnych są zinwentaryzowane i będą ponownie sprawdzone przed rozpoczęcie imprezy, ale w przypadku braku lub uszkodzenia perforatora, organizator dopuszcza możliwość dostarczenia potwierdzenia obecności za pomocą fotografii, na której uczestnik znajduje się na punkcie kontrolnym (wykonanej w taki sposób, aby był widoczny numer punktu kontrolnego).

7. NAGRODY
Pierwszych 300 uczestników, którzy pokonają trasę i rozwiążą zadania otrzyma pamiątkowy medal. Warunkiem otrzymania medali jest:
◦ odczytanie kolejnych cyfr kodu z punktów orientacyjnych wyznaczonych na mapie,
◦ otwarcie sejfu za pomocą kodu.
Uczestnicy mogą zdobyć również nagrody w postaci upominków oraz wejściówek do brzeskiego aquaparku. Liczbą upominków jest ograniczona.

8. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.
Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora.
Każdy uczestnik odbierając mapę zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu, który jest dostępny na stronie www.mosir.brzeg.pl oraz w punkcie organizacyjnym imprezy.

9. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Udział w zawodach jest równoznaczny z dobrowolnym wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w celach promocji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO).

Regulamin opracował
Jarosław Staśkiewicz
www.mosir.brzeg.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 513 791 044