Lodowisko w 2023 roku nadal będzie bezpłatne

Lodowisko Miejskie na Placu Polonii Amerykańskiej będzie czynne do końca ferii zimowych, a korzystanie z niego nadal będzie bezpłatne - to najważniejsze informacje dla łyżwiarzy na nowy rok.
 
Po czterech tygodniach od otwarcia dla wszystkich jest jasne, że lodowisko jest doskonałą atrakcją dla setek brzeżan. Dlatego, mimo sporych kosztów utrzymania tafli przy niesprzyjającej pogodzie, obiekt nadal będzie bezpłatnie udostępniany wszystkim chętnym i będzie otwarty do końca zimowych ferii, a więc do 26 lutego 2023. 

Od stycznia wprowadzamy jednak kilka zmian:
- koszt wypożyczania łyżew wzrośnie z 5 na 10 zł za godzinę,
- od poniedziałku do piątku lodowisko będzie czynne od godz. 12.00 do 19.00 (w soboty i niedzielę godziny otwarcia pozostają bez zmian: od godz. 12.00 do 20.00),
- wypożyczalnia łyżew i kasków będzie czynna codziennie do godz. 19.00.
 
Te zmiany wejdą w życie 2 stycznia, bowiem 31 grudnia i 1 stycznia lodowisko będzie nieczynne ze względu na ekstremalnie wysokie - jak na zimę - temperatury. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, nawet przy kilkunastu stopniach ciepła będziemy podtrzymywali działanie agregatu chłodzącego, tak by okres ponownego mrożenia trwał jak najkrócej. Pozostaje nam więc trzymać kciuki za sprzyjającą łyżwiarzom aurę.