Konferencja trenerów na stadionie

W sobotę 18 marca w sali konferencyjnej na Stadionie Miejskim w Brzegu miała miejsce konferencja dla trenerów piłki nożnej organizowana przez UKS Szkolna Akademia Piłkarska. Wykładowcami byli najlepsi fachowcy w swojej dziedzinie , m.in. Rafał Ulatowski (obecnie szef szkolenia Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań), Leszek Dyja oraz Marta Szymanek- Pilarczyk ze Sport Training Center, a także dr Łukasz Panfil (założyciel Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu).

konferencja-trener%C3%B3w.jpgKonferencja wystartowała o godzinie 9.00 i trwała do godz 17.00, otworzył ją prezes UKS-u Jacek Krzciuk wraz ze swoim zastępcą i trenerem Robertem Nowakowskim. Gościem specjalnym był Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który wręczył prelegentom upominki związane z naszym miastem. Pierwszy wykładowca (dr Łukasz Panfil) omówił bardzo szerokie pojęcie rozwoju młodego zawodnika. Twórca projektu i autor książki „Sportowy Wojownik” udowodnił , że posiada ogromną wiedzę, którą chętnie się dzieli. Drugim wykładowcą był Leszek Dyja (były trener przygotowania motorycznego Ruchu Chorzów oraz reprezentacji Polski pod wodzą Waldemara Fornalika, współpracujący również z Jakubem Błaszczykowskim oraz Łukaszem Piszczkiem, obecnie trener GKS Katowice), który przedstawił teorie koncepcji treningu motorycznego w piłce nożnej, natomiast Marta Szymanek – Pilarczyk (obecnie trener motoryki w Rakowie Częstochowa) podeszła do tematu praktycznie pokazując sporo ćwiczeń związanych z ogólnym rozwojem fizycznym dziecka. Na sam koniec swoją obecnością zaszczycił wszystkich trener Rafał Ulatowski (osoba znana w Polsce jeśli chodzi o futbol), który omówił szybkość w piłce nożnej pod każdym aspektem, a następnie przedstawił 28 etapów treningowych z uwzględnieniem szybkości , które następnie wykorzystał w praktyce zapraszając wszystkich trenerów obecnych na konferencji na boisko treningowe. Zespołem który wziął udział w części praktycznej trenera Ulatowskiego była żeńska drużyna trenera Nowakowskiego – UKS Szkolna Akademia Piłkarska występująca na co dzień w III lidze.

Zakończenie konferencji miało miejsce w sali wykładowej, gdzie każdy z uczestników otrzymał stosowny certyfikat. Bardzo się cieszymy, że pierwsza konferencja w historii UKS- u odbyła się i zainteresowała grono trenerów również spoza naszego województwa . Mimo skromnej liczby trenerów, zarząd Akademii już planuje kolejne konferencje.

Materiał przesłany przez UKS Szkolna Akademia Piłkarska