I Turniej Tenisa Plażowego dla Julii i Michała

Para Julia Dzieduszyńska - Michał Sidelnik zwyciężyła w I Turnieju Tenisa Plażowego o Puchar Burmistrza Brzegu. Brzesko-wrocławski debel w finale pokonał rywali ze stolicy Dolnego Śląska, debel: Michał Bończa-Pióro - Piotr Lemiszko.

Tenis plażowy to stosunkowo młoda dyscyplina, ale zdobywająca sobie coraz większą popularność, również w Polsce. W rozgrywanym po raz pierwszy w naszym regionie sobotnim turnieju wzięło udział ośmioro brzeżan oraz silna ekipa z klubu Beach Tennis Wrocław, z pasjonatem i niestrudzonym propagatorem tego sportu - Wiesławem Wiatrowskim na czele.

Pogoda dopisała do tego stopnia, że pod koniec turnieju rozgrywanego na boiskach MOSiR-u na stadionie miejskim piasek już parzył w stopy.

W tych warunkach niespodziewanie dobrze radziła sobie brzeżanka Julia Dzieduszyńska, która po raz pierwszy grała w tenisa plażowego i w parze z doświadczonym Michałem Sidenikiem dotarła do finału. Tam po niezwykle zaciętej walce zakończonej tie-breakiem Julia i Michał pokonali faworytów i odebrali puchar za zwycięstwo. Trzecie miejsce zajęła kolejna wrocławsko-brzeska para: Robert Magdziarek - Jakub Maszkowski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz współorganizatorom turnieju z Beach Tennis Wrocław!

Czołówka turnieju:

1. Julia Dzieduszyńska/Michał Sidelnik (Brzeg/Wrocław) 2. Piotr Lemiszko/Michał Bończa-Pióro (Wrocław) 3. Robert Magdziarek/Jakub Maszkowski (Wrocław/Brzeg)