Finał Beach BALS: Oławianie najlepsi pod brzeską siatką

Cztery pary rywalizowały o tytuł mistrzów Beach BALS rozgrywanego w ramach 10. Brzeskiej Wakacjady. Niedzielne pojedynki turnieju organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji były nadzwyczaj zacięte, a o pierwszym miejscu decydował tie-break.

Już półfinały przyniosły spore emocje. Najpierw Kamil Kordysz i Adam Walczak oraz Michał Passon i Łukasz Swinarski stoczyli dwa ciekawe sety, zakończone dwukrotnie minimalną wygraną oławian. W drugim meczu rywalizacja była jeszcze bardziej wyrównana, bo w pierwszej partii niespodziewania para Wojciech Krawców/Michał Bober łatwo pokonała Wiktora Czerepa i Dariusza Kałuzińskiego, a w drugim prowadziła już 5:1. Najlepszy brzeski duet ostatnich lat zdołał jednak doprowadzić do tie-breaka, ale tu znów gra się wyrównała i to mniej doświadczeni Krawców i Bober jako pierwsi mieli dwie piłki meczowe. Nie wykorzystali obu, a rywale zdobyli cztery punkty z rzędu na wagę awansu do ścisłego finału.

W decydującym o mistrzostwie pojedynku było wszystko: gra punkt za punkt, zwroty akcji, świetne zagrywki i błędy wynikające z nerwów. Pierwszy set to dreszczowiec zakończony dopiero na przewagi 26:24 dla brzeżan (finał był rozgrywany w klasycznej formule - dwa sety do 21). W drugim górą oławianie, którzy wygrywają 21:18. Znów potrzebny jest więc tie-break. Zaczyna się od fantastycznej passy Czerepa i Kałuzińskiego, którzy prowadzą już 8:1, ale Kordysz i Walczak nie składają broni. Powoli odrabiają straty, zmniejszając je do 1 punktu! Brzeżanie jeszcze raz odskakują na dwa oczka (13:11), ale w ostatnich czterech akcjach większy spokój zachowali rywale z Oławy i to oni sięgają po mistrzostwo (wspólnie z Kamilem Waliszewskim, który grał w turniejach eliminacyjnych).

Wyniki Final Four:
półfinały:
Dawid Kordysz/ Adam Walczak - Michał Passon/ Łukasz Swinarski 2:0 (15:13, 15:13)
Wiktor Czerep/Dariusz Kałuziński - Michał Bober/Wojciech Krawców 2:1 (8:15, 15:6, 12:10)