Czysta Odra w Brzegu - razem posprzątajmy rzekę

Brzeg już po raz trzeci dołącza do ogólnopolskiej akcji Czysta Odra. Podobnie jak przed rokiem, będziemy sprzątać nabrzeże rzeki w naszym mieście, dokładając w ten sposób cegiełkę do poprawiania jest stanu. 

W akcji będą uczestniczyły stowarzyszenia i grupy społeczników, bowiem akcję organizujemy wspólnie z Towarzystwem Rozwoju Ziemi Brzeskiej i Ratownictwem Wodnym Brzeg. Chętnych do pracy nigdy jednak nie za wiele, dlatego z radością przyjmiemy każdego, kto będzie chciał włączyć się do działania. 

Czekamy na Was w sobotę 27 kwietnia od godz. 9.00 na Marina Brzeg - MOSiR. Dla chętnych będziemy mieli rękawice i worki, a jeśli warunki będą sprzyjały - także chwytaki, za pomocą których będzie można sprzątać rzekę z bezpośrednio z wody.

Na zakończenie zapraszamy na wspólnego grilla.

Międzynarodową akcję Czysta Odra organizuje już po raz drugi wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od wielu lat
działa w Polsce na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem.. Poszczególne wydarzenia będą się odbywały na całej długości Odry w Czech, Polsce i Niemczech, ale też na dopływach naszej rzeki. Stowarzyszenie EKO-UNIA  https://www.facebook.com/EkoUnia/ - jako regionalny organizator koordynuje akcje na odcinku od Opola do Nowej Soli. Granty dla uczestników akcji ufundował Bank Credit Agricole. 

Galeria zdjęć