Czysta Odra w Brzegu - razem posprzątajmy rzekę

Brzeg już po raz drugi zaprasza na akcję Czysta Odra. Podobnie jak przed rokiem, będziemy sprzątać nabrzeże rzeki w naszym mieście, dokładając w ten sposób cegiełkę do poprawiania jest stanu. W akcji będą uczestniczyły stowarzyszenia i grupy społeczników, ale chętnych do pracy nigdy nie za wiele, dlatego z radością przyjmiemy każdego, kto będzie chciał włączyć się do działania. 

Czekamy na Was w sobotę 29 kwietnia od godz. 10.00 na Marina Brzeg - MOSiR. Dla chętnych będziemy mieli rękawice i worki, a jeśli warunki będą sprzyjały - także chwytaki, za pomocą których będzie można sprzątać rzekę z bezpośrednio z wody.

Akcję w naszym mieście koordynuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, we współpracy ze Stowarzyszeniem Razem dla Powiatu Brzeskiego, Ratownikami Brzeg, Towarzystwem Rozwoju Ziemi Brzeskiej, Zakładem Higieny Komunalnej, szczepem ZHP Czarna Trzynastka, Ochotniczymi Hufcami Pracy, Brzeskim Stowarzyszeniem Abstynenta Tama i Powiatem Brzeskim.

Międzynarodową akcję Czysta Odra organizuje już po raz drugi wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od wielu lat
działa w Polsce na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem.. Poszczególne wydarzenia będą się odbywały od 28 kwietnia do 7 maja na całej długości Odry w Czech, Polsce i Niemczech, ale też na dopływach naszej rzeki. Stowarzyszenie EKO-UNIA  https://www.facebook.com/EkoUnia/ - jako regionalny organizator koordynuje akcje na odcinku od Opola do Nowej Soli. Granty dla uczestników akcji ufundował Bank Credit Agricole. 

Galeria zdjęć