Bregathlon 2020 odwołany

[edit]

Z przykrością informujemy, że z powodu nie osiągnięcia założonej przez organizatorów minimalnej liczby zgłoszeń podjęliśmy decyzję o odwołaniu wydarzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zainteresowanie zawodami i mamy nadzieję, że w przyszłym roku, w bardziej sprzyjających warunkach, uda się doprowadzić do przeprowadzenia trzeciej edycji Bregathlonu.

______________________________________________________________________________

Zapraszamy na III Bregathlon, czyli triathlon w brzeskim wydaniu. Zawody zostaną rozegrane na terenie Mariny Brzeg i w jej sąsiedztwie 26 września 2020 roku.

Formuła zawodów z roku na rok ewoluuje i również teraz wprowadziliśmy kolejną, istotną zmianę: rywalizacja rozgrywana jest jak w tradycyjnym triathlonie, a więc czas mierzony jest bez przerwy, od startu pierwszej do mety trzeciej konkurencji.

Bregathlon odbędzie się na dystansach: - kajaki - 500 m - rower - 2 km - bieg - 1,2 km

Zawody mają charakter rekreacyjny, ale zapraszamy wszystkich chętnych: od miłośników amatorskiego biegania i pływania na kajakach przez osoby zaczynające treningi triathlonowe po zawodowców.

Zgłoszenia należy wysyłać od 1 sierpnia 2020 do 22 września 2020 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez wiadomość kierowaną do strony na facebooku: fb.com/mosirbrzeg.

REGULAMIN:

BREGATHLON

BRZESKI WIELOBÓJ SPORTOWY

Czas: 26 września (sobota), godzina 9:30 (start pierwszego zawodnika: godz. 11:00)

Miejsce: Marina Brzeg – pl. Drzewny

Organizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, ul. Sportowa 1, 49-300 Brzeg.

 Uczestnicy:

- wszyscy chętni, którzy ukończyli 16 lat; - osoby niepełnoletnie muszą okazać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych wypełnioną na druku, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu, - kategorie: kobiety i mężczyźni;

Zgłoszenia:

- uczestnictwo w zawodach jest bezpłatne; - zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, numer telefonu oraz ewentualnie instytucję lub klub, który uczestnik reprezentuje; - zgłoszenia należy wysyłać do 22 września (wtorek), do godziny 23:59 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez wiadomość kierowaną do strony na facebooku: fb.com/mosirbrzeg

 System zawodów:

- zawody mają charakter rekreacyjny; - na Bregathlon składają się trzy konkurencje, które należy pokonać analogicznie jak w tradycyjnym triathlonie: wyścig kajakowy na Odrze na dystansie 500 m, przełajowy wyścig rowerowy na dystansie 2 km., uliczny bieg na dystansie 1 km; - podane dystanse mogą nieznacznie różnić się od ostatecznych, wyznaczonych w zależności od warunków terenowych; - zawodnicy wyruszają na trasę Bregathlonu indywidualnie, w odstępach czasowych wyznaczonych przez organizatorów, podanych w dniu zawodów; - wynik osiągnięty przez zawodnika to czas, jaki upłynął pomiędzy wyznaczoną godziną startu do wyścigu kajakowego a momentem osiągnięcia przez zawodnika linii mety biegu.

Część kajakowa:

- dystans: 500 m; - trasa: pętla wyznaczona bojkami na Odrze w pobliżu przystani – w pierwszej części trasa pod prąd rzeki, w drugiej – z prądem rzeki; - start z wody, finisz na slipie (przy wyjściu z kajaka dopuszczalna jest pomoc osoby wyznaczonej przez organizatora); - organizatorzy zapewniają kajaki, wiosła i kapoki; - uczestnicy mają obowiązek startu w kapokach - start bez kapoka skutkuje dyskwalifikacją; - kapok należy założyć przed wsiadaniem do kajaka, a zdjąć można dopiero po opuszczeniu kajaka; - organizatorzy zapewniają zabezpieczenie zawodów w postaci ratowników WOPR. 

Część rowerowa:

- dystans: 2 km - trasa: pętle wyznaczone na pl. Drzewnym – trasa przełajowa (krótki odcinek z polbruku, 90 procent trasy gruntowy i trawiasty); - start i meta w strefie T2 (parking rowerowy); - dobieg pomiędzy slipem (miejscem opuszczenia kajaka) a strefą T2 wynosi około 80 metrów i zawodnik musi ją pokonać pieszo; - na etapie rowerowym, czyli przed zdjęciem roweru ze stojaka w strefie zmian T2, aż do ponownego odstawienia roweru na stojak przed etapem biegowym, zawodnik musi mieć na głowie kask ochronny zapięty pod szyją; - organizatorzy nie zapewniają kasków rowerowych; - przed zawodami zawodnik ma obowiązek przymocowania otrzymanego od organizatorów numeru startowego do swojego roweru.

Część biegowa:

- dystans: 1,2 km; - trasa: start ze strefy T2, ulicą Nadbrzeżną (wzdłuż Odry) - teren oczyszczalni – powrót ulicą Cegielnianą, meta przed Mariną; - zawodnik ma obowiązek biegu z przymocowanym na biodrze, plecach lub piersiach numerem startowym otrzymanym od organizatorów.

Harmonogram zawodów:

22 września (wtorek) - godzina 23:59 – ostateczny termin zgłoszeń (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

26 września (sobota) - godzina 9:30-10:15 – rejestracja i odbiór numerów startowych (Marina Brzeg, pl. Drzewny); - godzina 10:30 – odprawa - godzina 11.00 - start pierwszego zawodnika - około godz. 12.30-13.00 zakończenie (w zależności od liczby uczestników)

UWAGA!!!

  • W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni i udział w nich jest dobrowolny. Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie i występują w zawodach na własną odpowiedzialność. Organizatorzy zapewniają podczas zawodów opiekę ratownika medycznego, a także ratowników WOPR w części kajakowej.
  • Udział w zawodach jest równoznaczny z dobrowolnym wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w celach promocji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO).
  • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu jak i ostatecznej interpretacji w sprawach nie objętych regulaminem.

KONTAKT I INFORMACJE

www.mosir.brzeg.pl

e mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 513 791 044

[pdf-embedder url="http://localhost/mosirold/wp-content/uploads/2020/02/bregathlon-2020-zgoda.pdf"]