BALS: Mocne Granie mistrzem po raz trzeci!

Mocne Granie ponownie zostało mistrzem Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu. W rozegranym 2 kwietnia 2023 r. finale zespół z Jelcza Laskowic po raz drugi pokonał 1 PSAP, tym razem 3:2. Brązowe medale przypadły Podnośnikom Michalski.

W pierwszym meczu finałowym Mocne Granie wygrało 3:0, więc do obrony tytuły potrzebne mu były tylko dwa sety. Zawodnicy z Jelcza sprawę załatwili bardzo bardzo szybko, bo do przypieczętowania mistrzostwa potrzebowali zaledwie 40 minut, a decydujący punkt asem serwisowym zdobył Szymon Kamiński.

Gdy losy tytułu były już rozstrzygnięte, na parkiet w zespole mistrzów weszli zmiennicy i odtąd mecz całkowicie zmienił oblicze. "Saperzy", mimo że grali "gołą" szóstką, w tym z nominalną libero Patrycją Zok, zmobilizowali się i wygrali kolejne dwie partie, a w decydującej toczyli wyrównany bój na przewagi. Ostatecznie Mocne Granie zwyciężyło 3:2, podtrzymując passę 26 zwycięskich meczów w BALS.

Ostatni raz ekipa Jakub Krenta przegrała w czerwcu 2020 roku, ulegając w finale Podnośnikom Michalski.

I to właśnie ekipa Podnośników po raz drugi z rzędu zajęła trzecie miejsce, w niedzielę pokonując w rewanżowym meczu The Roosters 3:1. Przebieg spotkania był podobny do finału: Podnośniki prowadziły już 2:0, co zapewniało im miejsce na podium, kiedy nastąpiło rozluźnienie i The Roosters łatwo wygrali seta numer trzy. W tym wypadku drużyna Mateusza Mochniaka szybciej się zmobilizowała i zakończyła mecz w czwartej partii.

Bardzo ciekawe i wyrównane były dwa mecze o V miejsce w lidze. W rundzie zasadniczej lepsi z pary Hot Chili Peppers i Lwy Parkietu byli ci pierwsi i potwierdzili w to w otwierającym rywalizację niedzielnym meczu, wygrywając 2:1. Policjanci z Jelcza-Laskowic, tworzący drużynę Lwów, zdołali jednak zrewanżować się brzeżanom w drugim pojedynku i wygrywając 2:0 zapewnili sobie  piąte miejsce w BALS-ie.

Siódmą lokatę zajęła ekipa Rekinów z Trójki, która wycofała się z rozgrywek w połowie rundy zasadniczej.

Na zakończenie organizatorzy wybrali najlepszych zawodników poszczególnych drużyn oraz najlepszego siatkarza ligi. Tytuł MVP drugi raz z rzędu otrzymał Oleg Chekan (Mocne Granie), a wyróżnienia w zespołach przypadły następującym zawodnikom:

Marek Dolata (Mocne Granie)
Andrzej Orłowski - najskuteczniejszy zawodnik ligi - 112 punktów (1 PSAP)
Wiktor Czerep (Podnośniki Michalski)
Szymon Grzybowski (The Roosters)
Krystian Bobko (Lwy Parkietu)
Piotr Książek (Hot Chili Peppers)

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom za sportową postawę w trakcie całego sezonu, a w szczególności podczas finałowych meczów, które przebiegły, mimo wysokiej stawki i dużych emocji, w spokojnej atmosferze.

Wyniki meczów o miejsca:
o V miejsce
Lwy Parkietu Jelcz-Laskowice - Hot Chili Peppers Brzeg 1:2 (25:21, 25:27, 11:15) i 2:0 (25:15, 25:18)
wyróżnienia: Krystian Bobko, Łukasz Gołofit - Adam Jakubowski