Allblack wygrał Brzeską Ligę Koszykówki

W finale 22. sezonu Brzeskiej Ligi Koszykówki, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Allblack nie dał szans Zespołowi Sportowemu im. Arka Fedorowicza, wygrywając w obu meczach. Najlepszym strzelcem i jednocześnie najlepszym zawodnikiem ligi został kapitan mistrzów - Tomasz Pieszyński.

Rywalizację o mistrzostwo "ustawił" już pierwszy mecz finałów, w którym Allblack wygrał aż 44 punktami. W rewanżu mogło być podobnie, bo ZS im. A.Fedorowicza stawił się w 4-osobowym składzie, ale mistrzowie zachowali sie fair-play i również grali w czwórkę. Niedzielny pojedynek był popisem Michała Binka, który w pierwszej połowie 10 razy trafił za trzy punkty (w całym meczu 12 razy) i łącznie rzucił rywalom 44 punkty, pobijając rekord sezonu. To jednak nie wystarczyło do wygranej, bo w Allblackach na swoim wysokim poziomie zagrali liderzy: Tomasz Pieszyński rzucił 33 oczka, a Krzysztof Pachołek, Robert Dzikiewicz i Marek Szupieńko - po 13.

Pieszyński dzięki dwóm dobrym meczom o pierwsze miejsce minimalnie wyprzedził pod względem evalu (statystyk efektywności gry) niobecnego w finałach Igora Wolfa i został po raz dziewiąty najlepszym zawodnikiem sezonu.

Dużo ciekawsza była rywalizacja o trzecie miejsce. Przed tygodniek FC Dwójka przegrała z Grabarzami 51:55, a w niedzielę w uległa również Glizzy Gobblers 51:53. Decydujące dwa punkty w ostatniej sekundzie rzucił Jakub Szkoda.

Ostatni mecz sezonu był więc bezpośrednim pojedynkiem o III miejsce. Glizzy Gobblers prowadzili po pierwszej połowie 3 punktami, później wynik długo oscylował wokół remisu, ale ostatnia odsłona należała do bardziej doświadczonych Grabarzy, którzy po raz dwunasty w historii znaleźli się na podium.

Końcowa klasyfikacja sezonu 2021/2022:
1. Allblack
(Damian Drozd, Jakub Dzikiewicz, Robert Dzikiewicz, Monika Dzwonek, Ryszard Dzwonek, Robert Galant, Marcin Kucharski, Krzysztof Pachołek, Tomasz Pieszyński, Marek Szupieńko)
2. ZS im. A.Fedorowicza
(Michał Binek, Kacper Bugiel, Arkadiusz Fedorowicz, Maciej Głowacki, Krzysztof Hulewski, Jacek Iwanicki, Patryk Janus, Michał Kucharski, Krzysztof Sobótka, Dawid Turkowski, Igor Wolf, Damian Wróblewski)
3. Grabarze
(Adam Adamczyk, Kamil Bogdan, Michał Bryk, Mateusz Dubas, Grzegorz Jarosławski, Grzegorz Kowolik, Paweł Kozłowski, Tomasz Madejczyk, Michał Margol, Dariusz Mrowiec, Paweł Pacuła, Andrzej Rolski, Mateusz Rolski, Przemysław Skrzypnik, Bartosz Wańczyk)
4. Glizzy Gobblers
5. FC Dwójka

MVP i najlepszy strzelec (średnia 26,11): Tomasz Pieszyński (Allblack)
Pierwsza piątka sezonu*: Tomasz Pieszyński, Krzysztof Pachołek (Allblack), Igor Wolf (ZS im.A.F.), Grzegorz Kowolik, Andrzej Rolski (obaj Grabarze)
Druga piątka sezonu: Adam Adamczyk, Bartosz Wańczyk (obaj Grabarze), Arkadiusz Fedorowicz (ZS im. A.F.), Tomasz Piwoda (Glizzy Gobblersk), Dariusz Bronowski (FC Dwójka).
Najlepszy obrońca: Igor Wolf

Najlepsi zawodnicy zespołów: Krzysztof Pachołek (Allblack), Igor Wolf (ZS im. A.F.), Grzegorz Kowolik (Grabarze), Tomasz Piwoda (Glizzy Gobblers), Dariusz Bronowski (FC Dwójka).