Zdobądź tytuł Najaktywniejszego Brzeżanina

Ruch na świeżym powietrzu w rekreacyjnej formie niewątpliwie ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego wspólnie z Aglomeracją Wrocławską proponujemy wszystkim mieszkańcom kolejną zabawę. Aktywny Brzeżanin to wyzwanie dla tych, którzy już regularnie ćwiczą, jak i tych, którzy wciąż jeszcze szukają motywacji do ruchu.

Podstawowe zasady wyzwania:

 1. Wyjdź z domu i włącz w telefonie albo zegarku aplikację , która służy Ci do pomiaru aktywności.
 2. Przez co najmniej 30 minut maszeruj z kijkami, biegnij, jedź rowerem, na deskorolce albo rolkach – wybór należy do Ciebie, ważne abyś poruszał się bez pomocy jakichkolwiek silników – tylko za pomocą mięśni. Pokonaj w ten sposób co najmniej 2,5 km.
 3. Wyślij do nas „screena” (zdjęcie) z wynikiem swojego wyzwania, z którego będzie wynikało, że Twoja aktywność trwała co najmniej 30 minut i pokonałeś co najmniej 2,5 km (warunek 2,5 km nie dotyczy poruszania się wpław). Zdjęcia wysyłamy na jeden z trzech sposobów:
  – mms-a na numer telefonu 513 791 044
  – postem na facebooku do strony: fb.com/mosirbrzeg
  – mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 4. Start wyzwania: 1 kwietnia 2021.
 5. Zakończenie: 30 czerwca 2021.

Co miesiąc nagrodzimy najaktywniejsze osoby tytułami Najaktywniejszej Brzeżanki / Najaktywniejszego Brzeżanina Miesiąca, a na zakończenie cyklu tytułami Najaktywniejszej Brzeżanki / Najaktywniejszego Brzeżanina Wiosny 2021 oraz upominkami. Pamiętaj: liczy się regularność a nie szybkość czy łączna liczba przebytych kilometrów.

Poniżej regulamin wydarzenia, a bieżących informacji szukaj na facebooku na naszym profilu.

UWAGA! Obecne obostrzenia związane z covidem nie wykluczają takiej formy aktywności, natomiast pamiętajmy o wszystkich obowiązkach związanych z noszeniem maseczki czy unikaniem kontaktów z innymi osobami!

REGULAMIN IMPREZY POD NAZWĄ
Aktywny Brzeżanin
Wiosenne wyzwanie MOSiR-u i Aglomeracji Wrocławskiej

[wersja obowiązująca od 1 maja 2021 r. - zmiany w punktach 6.1, 6.3, 6.4]
[wersja obowiązująca od 1 czerwca 2021 r. - zmiany w punkcie 6.3]

1. ORGANIZATOR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, ul. Sportowa 1, 49-304 Brzeg przy współpracy Aglomeracji Wrocławskiej.

2. CEL IMPREZY
Aktywny Brzeżanin jest wydarzeniem o charakterze rekreacyjnym, promującym zdrowy tryb życia oraz wszelkie formy aktywności ruchowej na świeżym powietrzu.

3. TERMIN
1 kwietnia – 30 czerwca 2021 r.

4. MIEJSCE
Brzeg i okolice.

5. UCZESTNICY
Uczestnikami mogą być wszyscy chętni Brzeżanie i miłośnicy Brzegu. Osoby, które nie ukończyły 15 lat, mogą uczestniczyć w wykonywaniu zadania pod opieką osób dorosłych. Uczestnictwo jest bezpłatne. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania wszelkich obostrzeń epidemiologicznych, w tym zachowania dystansu społecznego oraz obowiązku noszenia maseczki w miejscach i sytuacjach, w których jest ona obowiązkowa.

6. PRZEBIEG
Wydarzenie polega na przesyłaniu drogą elektroniczną do organizatora wyników swojej aktywności fizycznej.
6.1 Wyniki mogą być potwierdzane za pomocą:
– zdjęcia ekranu telefonu (tzw. screena) z uruchomioną aplikacją pokazującą przebieg aktywności danego dnia (co najmniej czas i rodzaj aktywności);
– zdjęcia ekranu zegarka (smartwatcha)z uruchomioną aplikacją pokazującą przebieg aktywności danego dnia (co najmniej czas i rodzaj aktywności oraz pokonany dystans); [zapis zmodyfikowany i obowiązujący od 1 maja]
– w inny sposób, nie budzący wątpliwości co do rodzaju i czasu aktywności.
6.2 Wyniki przesyłamy za pomocą:
– mmsa na numer 513 791 044
– wiadomości w aplikacji Messegner do strony fb.com/mosirbrzeg
– pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
6.3 Aktywność fizyczna musi trwać co najmniej 30 minut netto (odliczając przerwy), a uczestnik musi pokonać co najmniej 2,5 km [zapis zmodyfikowany i obowiązujący od 1 maja]. Warunek dystansu nie dotyczy poruszania się wpław [zapis zmodyfikowany i obowiązujący od 1 czerwca]
6.4 Aby wyniki danego dnia zostały zarejestrowane przez organizatora, muszą być przesłane w ciągu 24 godzin od zakończonej aktywności [zapis zmodyfikowany i obowiązujący od 1 maja]. Organizatorzy nie będę rejestrowali więcej niż jednej aktywności od jednego uczestnika w ciągu jednego dnia.
6.5 Dopuszczane są następujące rodzaje aktywności:
– bieg/marszobieg
– nordic walking
– jazda na rowerze
– jazda na deskorolce/rolkach
– inny sposób aktywności polegający na sportowym lub rekreacyjnym przemieszczaniu się na otwartym terenie wyłącznie za pomocą siły ludzkich mięśni.
6.6 Jeden cykl wydarzenia trwa jeden miesiąc kalendarzowy Organizatorzy przewidują trzy cykle, rozłożone na trzy miesiące: kwiecień, maj, czerwiec.

7. ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia do udziału w rywalizacji dokonuje się wysyłając (wraz z wynikiem pierwszej aktywności) następujące dane: imię i nazwisko, rok urodzenia, numer telefonu kontaktowego. Rok urodzenia oraz numer telefonu pozostają do wyłącznej wiadomości organizatora.

8. WYNIKI I NAGRODY
Organizatorzy będą premiowali nagrodami uczestników, którzy w danym miesięcznym cyklu zarejestrowali najwięcej dziennych aktywności. Maksymalna liczba w kwietniu to 30, w maju 31, w czerwcu 30. W przypadku identycznych wyników premiowana będzie regularność: wyżej będą oceniani uczestnicy, których najdłuższa przerwa w aktywności będzie liczyć mniej dni (z rzędu).
Organizator będzie przyznawał tytuły Najaktywniejszej Brzeżanki / Najaktywniejszego Brzeżanina Miesiąca i tytuły Najaktywniejszej Brzeżanki / Najaktywniejszego Brzeżanina Wiosny 2021 z podziałem na kategorie (w zależności od płci i wieku uczestników, a także w zależności od liczby uczestników uczestniczących w rywalizacji).

9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora. Każdy uczestnik rejestrując pierwszą aktywność zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu.

10. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Udział w zawodach jest równoznaczny z dobrowolnym wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku w celach promocji na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO).

Regulamin opracował
Jarosław Staśkiewicz
www.mosir.brzeg.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 513 791 044