Ligi amatorskie. Na czele Allblack, KS Skarbimierz i Mocne Granie

W pierwszą niedzielę nowego roku swoje rozgrywki kontynuowali uczestnicy Brzeskiej Ligi Futsalu i Brzeskiej Ligi Koszykówki. Kolejne mecze już 9 stycznia.

Brzeska Liga Futsalu

Futsaliści są już na półmetku zmagań, bowiem każda drużyna rozegrała po osiem spotkań. Na czele jest KS Skarbimierz, który został samodzielnym liderem i to mimo porażki w meczu na szczycie. Kaiser wprawdzie wygrał ten mecz 2:1, ale stracił punkty z Agencją Reklamy Gaba (3:3) i Oldbojami (1:3).

Drużyny prezentują na tyle wyrównany poziom, że w każdym meczu jest możliwy każdy wynik. Dzięki temu szanse na podium wciąż mają wszystkie zespoły, a niewykluczone, że do walki o mistrzostwo obok czołowej dwójki włączą się jeszcze oldboje.

Ciekawie jest także w klasyfikacji strzelców. Otwierą ją Patryk Dykus, który połowę z 10 bramek zdobył w jednym meczu, a na drugim miejscu jest jego kolega z drużyny Łukasz Waląg (8 goli). Kolejne miejsca zajmują: Marcin Nowacki (Oldboje Brzeg - 7) oraz Dawid Gwaroński (Wędzarnia Owczary) i Kacper Zarucki (KS Skarbimierz) - po 6.

Tabela po połowie rozegranych spotkań:
1. KS Skarbimierz 8 18 22:11
2. Kaiser 8 16 31:16
3. Oldboje Brzeg 8 11 14:20
4. Wędzarnia Owczary 8 7 17:29
5. Agencja Reklamy GABA 8 5 13:21

Następna seria gier 9 stycznia (niedziela) od godz. 10.00 w hali MOSiR-u przy ul. Oławskiej.  Pełne wyniki na stronie blf.ligspace.pl

Brzeska Liga Koszykówki

W niedzielę grali również koszykarze. Oba mecze dostarczyły sporych emocji, ale w obu wygrali ostatecznie faworyci.

Najpierw Grabarze rozprawili się z Zespołem Sportowym im. Arka Fedorowicza. Szanse nie były równe, bo rywale Grabarzy stawili się w zaledwie 4-osobowym składzie, ale na parkiecie długo toczyła się wyrównana walka. Przed ostatnią kwartą ZS przegrywał 8 punktami, ale dało o sobie znać zmęczenie i dysponujący szerokim składem wicemistrzowie z zeszłego sezonu powiększyli przewagę i odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Na wyróżnienie zasłużył Grzegorz Kowolik, który zakończył mecz z double-double i evalem wynoszącym 26.

W drugim pojedynku Allblack podtrzymał zwycięską passę głównie dzięki wygranej pierwszej kwarcie. FC Dwójka przez 30 minut próbowała zniwelować straty, jednak mistrzowie kontrolowali mecz i pozwolili rywalom na zbyt wiele.

Tabela BLK:
1 Allblack 3 6 191:139
2 FC Dwójka 3 5 146:138
3 Glizzy Gobblers 3 4 136:150
4 Grabarze 3 4 150:151
5 Zespół Sportowy 2 2 107:152

Kolejne mecze 23 stycznia, a szczegóły rozgrywek można znaleźć na blk.ligspace.pl